خطر اگزمای پوستی در کمین زنان خانه‌دار

خطر اگزمای پوستی در کمین زنان خانه‌دار

یک متخصص بیماری‌های پوستی گفت: اغلب زنان در ایام عید به دلیل استفاده زیاد از مواد شوینده به اگزمای پوستی مبتلا می‌شوند که توصیه می‌شود حتما از دستکش استفاده کنند.

دکتر نصرت پورسینا درخصوص اگزمای پوستی، اظهارداشت: اگزمای پوستی اغلب در ایام عید برای خانم‌های اتفاق می‌افتد که بیشتر به دلیل تماس زیاد با مواد شوینده رخ می دهند و افرادی که عادت ندارند از دستکش استفاده کنند در معرض خطر بیشتری هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: مواد پاک‌کننده و سفیدکننده‌های قوی سبب می‌شود تمام آب و چربی‌های پوست گرفته شود و خشک شود.

پورسینا گفت: این اتفاق در افرادی که پوست نرمالی دارند، دچار خشکی بیش از حد می‌شوند و همچنین دچار ترک‌های متعدد ظریفی می‌شوند که این ترک‌ها باعث نفوذ باکتری‌ها در پوست می‌شود.

وی افزود: افرادی که سابقه‌ اگزماهای قبلی دارند بیشتر در معرض این خطرات هستند. توصیه می‌کنم همه‌ خانم‌ها به خصوص زنان خانه‌دار حتما در حین کار از دستکش استفاده کنند.

این استادیار دانشگاه درباره کمبود ویتامین دی در جامعه گفت: آمارها نشان می‌دهد میزان ویتامین دی خصوصا در بین خانم‌ها خیلی پایین است. حتما همه خانم‌ها و کودکان ویتامین دی خود را اندازه‌گیری کرده و در صورت لزوم این ویتامین را مصرف کنند.

وی ادامه داد:  تحقیقات نشان داده ویتامین دی از بروز بیماری پیسی تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. ما می‌توانیم ویتامین دی را از نور آفتاب دریافت کنیم اما به دلیل اینکه آفتاب سبب سوختگی و تیرگی پوست میشه سعی می‌کنیم که هم از غذا تامین کنیم و هم از قرص های ویتامین دی، به‌صورت هفتگی ویتامین مورد نیاز بدن را تامین کنیم.

پورسینا تاکید کرد: مصرف قرص ویتامین دی حتما باید با اندازه‌‎گیری ویتامین بدن باشد تا فرد دچار اووردوز نشود زیرا مصرف بیش از حد این ویتامین فرد را دچار نوعی مسمومیت ویتامینه می کند که عوارض زیادی را به دنبال دارد.

این متخصص پوست و مو گفت: ویتامین D مورد نیاز بدن می بایست بین ۴۵ تا ۱۰۰ باشد و باید از زیاد شدن میزان آن جلوگیری کرد.

پورسینا اظهار کرد: یکی دیگر از مسائلی که همواره مورد توجه همه بوده است موضوع پیری است. برای جلوگیری از پیری زود رس چند توصیه داریم. اول از همه دوری از آفتاب بیش از حد.

وی افزود: خصوصا کارگرانی که روزی ۸ ساعت در معرض نور مستقیم خورشید هستند توصیه می‌کنیم از کلاه‌های لبه دار، عینک آفتابی و کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند اما به هرحال پورسه‌ پیری یک مسئله ی طبیعی ست اما ما می‌توانیم تلاش کنیم که سالم پیر شویم.

این استادیار دانشگاه، گفت: دوری از محیط‌های آلوده، تغذیه مناسب و استفاده از مکمل‌هایی نظیر ویتامین D و کلاژن سبب می‌شود پروسه پیری به تاخیر بیفتد و ما را سالم پیر کند.

وی افزود: استفاده از این نوع مکمل‌ها سبب می‌شود علاوه بر به تاخیر انداختن چروک‌های زودرس پوست، از پوکی استخوان و ساییدگی مفاصل نیز جلوگیری کند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند