خط فشار قوی گاز به استان محروم‌ کشور می‌رسد

خط فشار قوی گاز به استان محروم‌ کشور می‌رسد

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ تصویب بند الحاقی یک به تبصره ۱ لایحه بودجه ۹۷ را در حکم دارا شدن استان‌های شرقی کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان به خط فشار قوی گاز دانست.

غلامرضا تاجگردون در جلسه علنی امروز (شنبه) در دفاع از پیشنهاد کمیسیون اقتصادی برای الحاق یک بند به بخش هزینه‌ای تبصره یک لایحه بودجه گفت: از سال ۹۳ بند «ق» به قانون بودجه اضافه شد که بر احکام دائمی نیز به تصویب رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس این دو قانون تمام روستاهای کشور از همان سال تاکنون با مکانیزم بند «ق» صاحب خط فشار قوی گاز شدند.

نماینده مردم گچساران در مجلس ادامه داد: درحال حاضر همه استان‌های کشور به جز شرق کشور سه خط فشار قوی گاز دارند و به تازگی خط فشار قوی به مناطق شرقی کشور رسیده است.

وی متذکر شد: در بند الحاقی یک به تبصره یک لایحه بودجه بحث این است که به شرق کشور به ویژه سیستان و بلوچستان که از محروم‌ترین استان‌های کشور است، اجازه دهیم براساس مکانیزم بند «ق»، خط فشار قوی گاز داشته باشند.

پس از سخنان موافقان و مخالفان نماینده دولت در کمیسیون تلفیق مجلس با پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مبنی بر تداوم گازرسانی به شهرها و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی موافقت کرد.

گفتنی‌است؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه، ۲۸ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۷ با بند الحاقی یک تبصره یک ماده واحده این لایحه با ۱۱۷ رأی موافق، ۶۴ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند که بر این اساس نمایندگان مجلس، شرکت ملی گاز را مکلف به تداوم گازرسانی به استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان‌جنوبی در سال ۹۷ کردند.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند