حجت‌الاسلام احمد خاتمی مطرح کرد:

خواب‌های آشفته‌ دشمنان برای ‌سال ۹۸ در ایران

خواب‌های آشفته‌ دشمنان برای ‌سال ۹۸ در ایران

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن براندازی نظام جمهوری اسلامی را از سال ۷۸ آغاز کرده بود و امروز نیز برای سال ۹۸ خواب‌های آشفته‌ای دیده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در مراسم بزرگداشت 9 دی در مسجد امام علی(ع) شهر جدید اندیشه با بیان اینکه دشمنان اگر می‌دانستند انقلاب اسلامی این‌گونه جهان را تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد از هیچ دسیسه‌ای فروگذاری نمی‌کردند اظهار کرد: دشمنان از همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی دست به هرگونه فتنه‌ای برای براندازی نظام جمهوری اسلامی زدند که نخستین آن شکل‌گیری جریان منافقین بود که بسیاری از افراد برجسته نظام را به همراه 17 هزار نفر ترور کردند.

وی بیان کرد: در جریان فتنه 88 نیز بسیاری از اقداماتی که صورت گرفته بود نتیجه برنامه‌ریزی‌ منافقین در آغاز انقلاب بود و جریان فتنه 88 به نوعی کپی‌برداری از منافقان بود و امیدوارم کتاب «شکنجه 3 پاسدار» برای آگاهی هر چه بیشتر جوانان با جنایات منافقان بار دیگر چاپ شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری سپس تصریح کرد: 8 سال جنگ تحمیلی دشمن و فتنه مهدی هاشمی ملعون که به نوعی از سوی نهضت آزادی آغاز شده بود دیگر فتنه‌های دشمن برای توقف انقلاب اسلامی بود که قاطعیت و شجاعت امام خمینی(ره) همه این فتنه‌ها را کور کرد.

خاتمی در ادامه به فتنه سال 88 و حماسه بزرگ 9 دی اشاره کرد و افزود: در این روز حماسی مردم با بصیرت و حرکت در مسیر ولایت فتنه دشمنان را خنثی کردند که باید این روز در کتاب‌های درسی گنجانده شود تا نسل سوم انقلاب و نسل‌های بعدی بدانند که برای رشد این شجره طیبه چه خون دل‌ها خورده شده و چه رشادت‌ها و ایثارگری‌هایی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: شناخت و آگاهی از حماسه 9 دی جز با شناخت فتنه 88 میسر نمی‌شود و اگر این فتنه بازگو نشود و جوانب مختلف آن روشن نشود به واقع نمی‌توان درک درستی از حادثه 9 دی داشت، دشمنان و بدخواهان داخلی در سال 88 چندین برنامه داشتند که نخستین آن به خیابان کشاندن مردم بود و با اعلام شعارهای هنجارشکن تلاش داشتند در شعارهای نظام تغییر ایجاد کنند و البته اهانت‌های بسیاری نیز کردند تا به خواسته خود برسند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شکست اُبهت و اقتدار ولایت مهم‌ترین هدف دشمنان در فتنه 88 بود گفت: دشمنان و همراهان داخلی آن‌ها می‌خواستند حریم مقام معظم رهبری را بشکنند، اما غافل از اینکه مردم آگاه هستند و 9 دی به واقع خروش ملت در حمایت از ولایت بود که همین حضور میلیونی مردم سیلی محکمی بر گوش فتنه‌گران و منافقان کوبید.

خاتمی سپس با بیان اینکه براندازی نظام جمهوری اسلامی هدف دیگر فتنه‌گران بود تصریح کرد: دشمن این هدف را از سال 78 آغاز کرده بود همچنان که امروز نیز برای سال 98 خواب‌های آشفته‌ای دیده‌اند اما به آن‌ها اعلام می‌کنیم که ملت ایران امسال با برگزاری جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی همه توطئه‌های آن‌ها را نقش بر آب می‌کنند.

وی با بیان اینکه حماسه 9 دی فتنه دشمنان را به زباله‌دان تاریخ انداخته است افزود: چراغ هدایت ما ولایت است و باید همواره در کنار ولی فقیه قرار بگیریم تا خدشه‌ای به اسلام و انقلاب وارد نشود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند