موضوعات داغ:

خودروهای الکتریکی ارزان می‌شوند

خودروهای الکتریکی ارزان می‌شوند

ماشین‌های الکتریکی در ده سال آینده می‌توانند از خودروهای گازسوز هم ارزان‌تر شوند.

تا سال ۲۰۲۵ خودروهای الکتریکی ارزان‌تر از خودروهای بنزینی و گاز‌سوز خواهند شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، خرید یک خودروی الکتریکی به‌واسطه مزایای آن در کاهش آلایندگی و مصرف سوخت در سراسر جهان با مشوق‌هایی همراه است که باعث می‌شود تا پول کمتری برای این امر توسط مصرف‌کنندگان پرداخت شود.

بعلاوه صرفه‌جویی در یک بازه طولانی‌مدت هفت ساله ناشی از هزینه‌های مصرف سوخت و استهلاک کمتر تقریبا باعث می‌شود تا یک خودروی الکتریکی، هزینه‌ای معادل یک خودروی درون‌سوز مشابه خود داشته باشد.

برخی از مدل‌ها با تغییر در اندازه احتراق موتور طراحی شده که تا سال ۲۰۲۴ وارد بازار می‌شوند و تا این سال قیمت آنها نیز ارزان خواهد شد. قیمت باتری‌ها بسته به تقاضای بازار و البته نرخ مواد اولیه به قیمت روز خواهد بود.

هیاهو برای تولید خودروهای الکتریکی افزایش یافته است و کشورها و شرکت‌ها برای حرکت در مسیر توافقنامه پاریس که اهداف بلندپروازانه پاک کردن شهرها از آلودگی خودروها را دنبال می‌کند، رقابت خود را آغاز کرده‌اند.

قانون‌گذاران بریتانیایی در ماه سپتامبر تحقیقی را در بازار این کشور آغاز کرده‌اند که زیرساخت‌های لازم را مهیا کرده و تلاش برای آنچه پایان وقت فروش و استفاده از خودروهای بنزین اعلام شده را دنبال می‌کنند.

اتحادیه سبز گزارش داده که با هدفی که بریتانیا دنبال می‌کند می‌تواند کسری تراز تجاری خود را با ۵ میلیارد پوند معادل ۷ میلیارد دلار را کاهش دهد.

صندوق جهانی حمایت از حیات وحش نیز گفته است که خارج کردن خودروهای بنزینی و دیزلی می‌تواند ۱۴ هزار شغل تازه در این صنعت ایجاد کند.

در گزارش‌های جداگانه‌ای که هفته جاری منتشر شده گروه‌های مختلفی در بریتانیا خواستار ممنوعیت استفاده از سوخت‌های پتروشیمی از دولت این کشور شده‌اند.

چین به عنوان دومین کشور آلاینده جهان به دنبال هماهنگ شدن با دولتش جهت تولید خودروهای الکتریکی است تا میزان خودروهای الکتریکی را افزایش دهد.

 

منبع: خبرآنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند