خودروهای دارای جریمه‌ بالای ۱ میلیون تومان در نوروز متوقف می‌شوند

موسی امیری معاون پلیس راهور در برنامه نگاه یک گفت: دو برنامه نظارتی و کنترلی که یکی از 17 اسفند ماه تا 25 اسفند و دیگر از 25 اسفند تا 17 فروردین ماه به منظور کنترل مسیرهای درون شهری و برون شهری در دست اجرا داریم. وی ادامه داد: اولین هدف ما پیشگیری از حوادث

موسی امیری معاون پلیس راهور در برنامه نگاه یک گفت: دو برنامه نظارتی و کنترلی که یکی از 17 اسفند ماه تا 25 اسفند و دیگر از 25 اسفند تا 17 فروردین ماه به منظور کنترل مسیرهای درون شهری و برون شهری در دست اجرا داریم.

وی ادامه داد: اولین هدف ما پیشگیری از حوادث رانندگی است  که قبل و در حین تعطیلات انجام خواهیم داد.

امیری ادامه داد: خودروهای بالای یک میلیون تومان جریمه که جریمه معوق داشته باشند متوقف خواهند شد و از طرفی به دنبال اقداماتی هستیم که در تعطیلات پیش رو سرعت را کاهش دهیم تا در نتیجه شاهد کاهش حوادث باشیم.

معاون پلیس راهور تصریح کرد: در سال 92  به طور متوسط هر ساعت 394 خودرو در معابر برون شهری تردد کرد که نسبت به سال 91 حدود 12 درصد رشد داشته است.

وی گفت: اوج سفرهای نوروزی در سال گذشته 29 اسفند و 8 فروردین ماه بود که برای سال جاری نیز در این دو روز تمهیداتی اندیشیده ایم.

امیری با اشاره به اینکه باید تمهیداتی اندیشید تا تخلفات رانندگی کاهش یابد،گفت: یکی از این روش ها بحث های فرهنگی و دیگر افزایش جرائم است که امسال می توانیم براساس قانون میزان جریمه های رانندگی را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: هم اکنون 51 درصد از مرگ‌های حوادث رانندگی در صحنه اتفاق می افتد و 49 درصد نیز در هنگام حمل به بیمارستان و یا در بیمارستان فوت می‌شوند که در این زمینه سازمان اورژانس و فوریت پزشکی باید برای کاهش آمار مرگ‌ها همکاری لازم را انجام دهد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند