کد خبر: 191530

خوش‌بینی فرانسه به رشد اقتصادی بالاتر در سال ۲۰۱۸

وزیر دارایی فرانسه گفت: رشد اقتصادی این کشور برای امسال احتمالا فراتر از پیش‌بینی‌های دولت خواهد بود.

اصلاحات مالیاتی فرانسه سالی ۴.۴ میلیارد یورو هزینه دارد
سرویس اقتصاد جهان -

پس از انتخاب امانوئل ماکرون به ریاست‌جمهوری فرانسه در ماه می سال گذشته، افزایش اشتغال‌زایی و رسیدن شاخص اطمینان کسب‌وکارها و مصرف کننده به بالاترین سطح چند سال اخیر، اقتصاد فرانسه روند رو به رشدی داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر دارایی فرانسه، در سخنرانی خود به مناسبت سال نو برای نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصاد گفت: رشد اقتصادی قوی مانده است و احتمالا در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ به دو درصد رسیده است.

لومر افزود: اما در سال ۲۰۱۸ به احتمال زیاد عملکردی بهتر از نرخ رشد ۱.۷ درصدی پیش‌بینی شده، خواهد داشت.

وی گفت: روز دوشنبه هفته جاری اسناد رسمی تاسیس یک صندوق ۱۰ میلیارد یورویی را امضا کرده است که هدفش تقویت رشد در آینده از طریق تامین مالی نوآوری‌ها است.

وزیر دارایی فرانسه افزود: سرمایه اولیه این صندوق شامل ۱.۶ میلیارد یورو از فروش سال گذشته سهم دولت در شرکت‌های «انژی» و رنو است و شامل ۸.۴ میلیارد یورو از سهام گروه انرژی «ای. دی. اف» و «تالس» خواهد بود که جزو دارایی‌های دولتی باقی می‌مانند.

وزارت دارایی فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتظار می‌رود این صندوق که در بانک سرمایه‌گذاری عمومی «بی. پی. آی. فرانس» ایجاد خواهد شد، ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو درآمد ایجاد کند که به منظور تامین مالی دستاوردهای فناوری استفاده خواهد شد و سرمایه ۱۰ میلیارد یورویی آن برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نو آورانه استفاده نخواهد شد.

 

منبع: رویترز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.33)
1326.0
4.4
مثقال طلا (%0)
625100
سکه امامی (%0)
1486250
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.