خوش‌بینی فرانسه به رشد اقتصادی بالاتر در سال ۲۰۱۸

وزیر دارایی فرانسه گفت: رشد اقتصادی این کشور برای امسال احتمالا فراتر از پیش‌بینی‌های دولت خواهد بود.

خوش‌بینی فرانسه به رشد اقتصادی بالاتر در سال ۲۰۱۸

پس از انتخاب امانوئل ماکرون به ریاست‌جمهوری فرانسه در ماه می سال گذشته، افزایش اشتغال‌زایی و رسیدن شاخص اطمینان کسب‌وکارها و مصرف کننده به بالاترین سطح چند سال اخیر، اقتصاد فرانسه روند رو به رشدی داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر دارایی فرانسه، در سخنرانی خود به مناسبت سال نو برای نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصاد گفت: رشد اقتصادی قوی مانده است و احتمالا در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ به دو درصد رسیده است.

لومر افزود: اما در سال ۲۰۱۸ به احتمال زیاد عملکردی بهتر از نرخ رشد ۱.۷ درصدی پیش‌بینی شده، خواهد داشت.

وی گفت: روز دوشنبه هفته جاری اسناد رسمی تاسیس یک صندوق ۱۰ میلیارد یورویی را امضا کرده است که هدفش تقویت رشد در آینده از طریق تامین مالی نوآوری‌ها است.

وزیر دارایی فرانسه افزود: سرمایه اولیه این صندوق شامل ۱.۶ میلیارد یورو از فروش سال گذشته سهم دولت در شرکت‌های «انژی» و رنو است و شامل ۸.۴ میلیارد یورو از سهام گروه انرژی «ای. دی. اف» و «تالس» خواهد بود که جزو دارایی‌های دولتی باقی می‌مانند.

وزارت دارایی فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتظار می‌رود این صندوق که در بانک سرمایه‌گذاری عمومی «بی. پی. آی. فرانس» ایجاد خواهد شد، ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو درآمد ایجاد کند که به منظور تامین مالی دستاوردهای فناوری استفاده خواهد شد و سرمایه ۱۰ میلیارد یورویی آن برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نو آورانه استفاده نخواهد شد.

 

منبع: رویترز


این مطلب را به اشتراک بگذارید