استاندار قزوین:

داخلی‌سازی کامیونت و مینی‌بوس شیلر، گام دیگر بهمن دیزل در راستای رونق تولید

داخلی‌سازی کامیونت و مینی‌بوس شیلر، گام دیگر بهمن دیزل در راستای رونق تولید

استاندار قزوین در مراسم رونمایی از کاربری آتش‌نشانی ساخت بهمن دیزل گفت: بهمن دیزل از تحریم‌ها به خوبی استفاده کرد و توانست با به‌کارگیری نیروهای متخصص، علاوه بر اشتغالزایی در این مجموعه، دو محصول کامیونت و مینی‌بوس شیلر را داخلی‌سازی کند.

هدایت‌اله جمالی‌پور امروز ضمن شرکت در مراسم رونمایی از کاربری آتش‌نشانی ساخت بهمن دیزل، از محصول داخلی‌سازی شده کامیونت و مینی‌بوس شیلر، خطوط تولید و سایت 2 این شرکت بازدید کرد.

هدایت‌اله جمالی‌پور در در حاشیه مراسم رونمایی از کاربری آتش‌نشانی ساخت بهمن دیزل ضمن تبریک ایام بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و تشکر از سرمایه‌گذاران گروه بهمن گفت: گروه بهمن به عنوان یک شرکت موفق خصوصی با همه مشکلات ناشی از تحریم‌های بین‌المللی توانست گام‌های موثری در راستای تولید بردارد و با داخلی‌سازی محصولات خود سبب پیشرفت کشور شود.

جمالی‌پور با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی اظهار کرد: رویکرد و سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی و افزایش تولیدات داخل است، چرا که بودجه اصلی دولت صرف زیرساخت‌های کشور می‌شود و باید برای رونق و بهبود اقتصاد کشور از تولید در بخش خصوصی بهره گرفت. امروز شاهد آن هستیم که بیشتر پیشرفت‌های کشور در حوزه بخش خصوصی است و از آنها به ویژه شرکت بهمن دیزل که جزء افتخارات صنعتی کشور هستند، باید حمایت ویژه شود.

استاندار قزوین ادامه داد: تجربه اقتصاد دولتی برای کشور ما تجربه موفقی نبوده است و همه ی واحدهایی که در اختیار دولت هستند، دچار ضرر و خسارت شده‌اند، ما باید اعتماد و تلاش کنیم که بخش خصوصی در کشور ما با سرعت بیشتری رونق گیرد و امور تولید برای رونق آن به دست خصوصی سپرده شود.

جمالی‌پور تولید خودرو و قطعه‌سازی را از شاخصه‌های مهم تولیدی استان قزوین در حوزۀ صنعت دانست و بیان کرد: با توجه به عملکرد بسیار بالای بهمن دیزل در این حوزه که جزء افتخارات صنعتی کشور است، باید حمایت ویژه از آن شود و در همین راستا برای تحولات شگرف این مجموعه در سال آینده، همه بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در خدمت‌رسانی به این مجموعه کوتاهی نخواهند کرد.

وی با اشاره به داخلی‌سازی کامیونت و مینی‌بوس شیلر تصریح کرد: بهمن دیزل از تحریم‌ها به خوبی استفاده کرد و توانست با به‌کارگیری نیروهای متخصص، علاوه بر اشتغالزایی در این مجموعه، دو محصول کامیونت و مینی‌بوس شیلر را داخلی‌سازی کند و به تولید انبوه رساند و ظرفیت‌های داخل این شرکت رو به رشد است.

استاندار قزوین در خصوص حمایت و استفاده از تولید داخل گفت: همه ما باید در راستای حمایت از تولید داخل، از نمونه‌های بومی‌سازی شده به جای نمونه‌های وارداتی آن استفاده کنیم، به همین جهت در استان قزوین در صورت نیاز به خودرو در ناوگان حمل‌ونقل شهری و همچنین در حوزه خودروهای سنگین از نمونه‌های داخلی مانند شیلر بهمن دیزل استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به اشتغالزایی در این شرکت خاطرنشان کرد: شرکت بهمن دیزل به عنوان یکی از شرکت‌های موفق تولیدکننده خودروهای سنگین و مسافربری که از صنایع مادر و مهم کشور است، سبب به کار افتادن چرخ تولید و اشتغالزایی بسیار بالا برای جوانان کشور شده است که در چشم‌انداز نه چندان دور با این روند رشد، محصولات خود را به خارج از کشور صادر خواهد کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند