وزیر صنعت:

برنامه‌ریزی برای داخلی‌سازی ۱.۵ میلیارد دلار کالای مورد نیاز

برنامه‌ریزی برای داخلی‌سازی ۱.۵ میلیارد دلار کالای مورد نیاز

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص برنامه‌های ساخت داخل، بیان کرد: ساخت داخل کالاهای مورد نیاز تا پایان سال به رقم ۱.۵ میلیارد دلار می‌رسد.

وزیر صمت در جلسه قرارگاه رونق تولید با تاکید بر رصد روزانه برنامه‌های صادراتی گفت: اجازه نمی‌دهیم صادرکنندگان با مشکل مواجه شوند و در این راستا سازمان توسعه تجارت موظف است مشکلات را حل و فصل کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی در ادامه این نشست افزود: مشکلات اقتصادی کشور فقط به تحریم‌ها مربوط نیست، به ساختار اقتصادی کشور باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه باید از فرصت به وجود آمده بر اثر تحریم‌ها استفاده بهینه شود، تصریح کرد: باید صادرات به کشورهای هدف صادراتی به خصوص ۱۵ کشور همسایه جدی گرفته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اضافه کرد: سازمان توسعه تجارت، باید هر روز مسایل صادراتی را رصد کند و اجازه ندهد که صادرکنندگان مشکلی داشته باشند.

رحمانی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص تنظیم بازار شب عید و تامین مایحتاج مردم در ایام پایانی سال افزود: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین معاونت بازرگانی داخلی وزارتخانه باید برای تنظیم بازار ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

وی اضافه کرد: باید به کنترل بازار توجه بیشتری شود و اجازه کمبود کالا و مایحتاج مردم داده نشود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در ادامه سخنان خود در خصوص برنامه‌های ساخت داخل، بیان کرد: ان‌شالله ساخت داخل تا پایان سال به رقم ۱.۵ میلیارد دلار می‌رسد و اعضای قرارگاه رونق تولید نیز در این حوزه کمک کنند و برنامه‌ها را به صورت جدی پیگیری کنند.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند