دارایی بانک‌های اماراتی به ۷۶۲ میلیارد دلار جهش زد

دارایی بانک‌های اماراتی به ۷۶۲ میلیارد دلار جهش زد

بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد که دارایی بانکی‌های این کشور در ماه گذشته میلادی با ۴ درصد افزایش به ۷۶۲ میلیارد دلار رسید.

بانک مرکزی امارات متحده عربی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که دارایی بانکی ناخالص این کشور در پایان ماه گذشته میلادی یعنی اوت با ۴ درصد افزایش در مقایسه با پایان دسامبر ۲۰۱۷ میلادی به رقم  ۲.۸ تریلیون درهم معادل  ۷۶۲ میلیارد دلار رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، این درحالی است که دارایی بانکی ناخالص این کشور در پایان دسامبر ۲۰۱۷ میلادی رقم ۲و۶۹۴ تریلیون دلار ثبت شده است.

همچنین اعتبار ناخالص در ماه اوت به تقریبا ۱.۶۳۳ تریلیون درهم افزایش پیدا کرد که در مقایسه با دسامبر سال گذشته میلادی که رقم ۱.۵۵ تریلیون درهم بود، ۳.۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

وام‌های داخلی اعطاء شده به بخش خصوصی از ۱.۰۸۶ تریلیون درهم در دسامبر ۲۰۱۷ میلادی به تقریبا ۱.۱۲۳ تریلیون درهم در پایان ماه اوت افزایش پیدا کرده؛ ضمن اینکه وام‌های اعطاء شده به افراد از ۳۳۷.۵ میلیارد درهم در دسامبر ۲۰۱۷ میلادی به ۳۳۹ میلیارد درهم در ماه اوت جهش پیدا کرده است.

مجموع سپرده‌گذاری در ماه اوت در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی با ۴.۶ درصد افزایش به ۱.۷۰۳ تریلیون دلار رسید که این رقم برای دسامبر ۱.۶۲۷ تریلیون دلار ثبت شده است.

بر همین اساس، نسبت مجموع دارایی‌های نقد بانک‌های امارتی که شامل پول نقد، دارایی‌ها نقد در نزد بانک مرکزی این کشور و صکوک است ۱۶.۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

منبع: ترید عربیا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند