دانشجویان تا پایان تابستان واکسینه می‌شوند

دانشجویان تا پایان تابستان واکسینه می‌شوند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اعلام این خبر که دانشجویان واکسینه می‌‌شوند، گفت: پوشش واکسیناسیون استادان و دانشجویان تا پایان تابستان کامل خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، درباره مشکلات اساسی که در آموزش پزشکی به دلیل وجود کرونا وجود دارد، توضیح داد: گروهی که امسال در دانشگاه شهید بهشتی جزو برترین قرار گرفتند گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه بودند زیرا بیشترین بار و فشار کاری روی این افراد قرار داشته و دارد.

او افزود: تعداد زیادی از کارکنان این بخش شهید شدند و علی‌رغم تمام این مشکلات، همکاران ما توانستند کار آموزش را به خوبی انجام دهند. مشکل اصلی که ما داریم موضوع گره خوردن بحث آموزش و درمان بوده که مدت‌هاست با هم برخورد کرده است و ما امیدواریم که در آینده برای بهتر شدن شرایط همکاران این گره کور باز شود.

زالی ادامه داد: آموزش به شیوه های آنلاین و مجازی در کل دنیا رخ داده است و تصور می‌شود این نوع روش ادامه پیدا کند. در حال حاضر مشکلات ما مربوط به رشته‌های تخصصی و بالینی است، وقتی که حرف از آموزش مجازی می‌شود تنها جایی که ما خیلی ضعف داریم و توانایی انطباق آن با آموزش مجازی را نداریم، به دستیاران و رزیدنت‌ها مربوط می شود. این افراد باید جراحی یا بیهوشی را یاد بگیرند که قسمتی از آموزش آنها باید به صورت حضوری انجام شود و این همان بخشی است که در آن نقص وجود دارد.

واکسینه شدن دانشگاهیان کافی نیست

او با اعلام این خبر که دانشجویان واکسینه می‌‌شوند، گفت: خوشبختانه پوشش واکسیناسیون استادان و دانشجویان تا پایان شهریور کامل خواهد شد، یعنی حتی ما دانشجویان ترم اول که دروس آنها تئوری بوده را نیز فراخوان کردیم و این افراد نیز تا انتهای تابستان واکسینه خواهند شد، اما برای حضوری شدن کلاس‌ها لازم است واکسیناسیون همه جانبه اتفاق بیفتد یعنی فقط واکسینه شدن دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه کافی نیست.

زالی بیان کرد: به طور قطعی نمی‌توان گفت که از اول مهر کلاس حضوری خواهیم داشت یا خیر. عمده آموزش‌های بالینی که وابسته به حضور است در دوران شیوع ویروس کرونا با فراز و نشیب‌هایی همراه بود و با افزایش شیوع، شاهد کاهش حضور دانشجویان بودیم.

او ادامه داد: در حال حاضر دستیاران و انترن‌ها به طور کامل در بالین حضور دارند. ما روند آموزش را در شرایط قرمز به طور کامل متوقف کردیم و حالا که وضعیت زرد یا نارنجی است دانشجویان ما وارد عرصه آموزش خواهند شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران تصریح کرد: دانشجویان بالینی ما در حال حاضر به صورت حضوری در حال آموزش دیدن هستند. در تلاشیم تا با پوشش کامل واکسیناسیون ، شاهد حضور مابقی دانشجویانی که دروس پایه دارند، باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند