کد خبر: 232489

درآمد کدام استان‌ها در بودجه ۹۷ بیشتر است؟

قانون بودجه ۹۷ نشان می‌دهد که بیشترین میزان درآمد استان‌ها مربوط به استان تهران بوده و کم‌ترین آنها مربوط به استان ایلام است. همچنین که استان تهران ۱۴ درصد افزایش درآمد داشته، استان کرمانشاه تنها استانی است که درآمد آن هیچ‌گونه افزایشی نسبت به سال قبل نداشته است.

سرویس اقتصاد کلان -

میلاد مرادی: معمولا لایحه بودجه، سند دخل‌و‌خرج دولت را برای یک سال آینده نشان می‌دهد. سندی که بیان می‌کند اولویت‌های دولت در کدام حوزه‌ها و در چه زمینه‌هایی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، لایحه بودجه ۹۷ یکی از جنجالی‌ترین لایحه‌های بودجه بود که پس از اعمال تغییراتی به تصویب مجلس رسید. درآمد استان‌های مختلف کشور در بودجه ۹۷ در دسترس است. استان تهران با ۴۸  هزار میلیارد تومان بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده است.

استان‌های اصفهان، خوزستان و خراسان رضوی در رده‌های بعدی بیشترین میزان درآمد قرار دارند. اما در لیست کم‌درآمدها نیز استان ایلام در با ۲۱۰ میلیارد تومان درآمد در صدر کمترین میزان درآمد قرار گرفته است.

بعد از ایلام، استان‌های کهگیلویه‌ و ‌بویراحمد، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری در صدر کم‌ترین درآمدها قرار گرفته‌اند. همچنین تغییرات درآمدی استان‌ها (قانون بودجه سال ۹۷ نسبت به قانون بودجه سال ۹۶) نشان می‌دهد که استان تهران با ۱۴ درصد افزایش در درآمد، بیشترین میزان افزایش درآمدی را داشته است.

استان کرمانشاه بدون افزایش درآمد، در انتها قرار گرفته و درآمد آن نسبت به سال گذشته هیچ‌گونه تغییری نکرده است. با این حال غیر از کرمانشاه تمام استان‌های کشور شاهد افزایش چند درصدی در درآمد خود بوده‌اند.

حدود ۱۵ استان کشور نیز افزایش درآمدی ۱۰٫۹ درصدی را داشته‌اند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.12)
1343.6
1.6
مثقال طلا (%0.08)
736100
600
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.