درخت توت در اغلب خاک‌های کشور قابل کشت است

درخت توت در اغلب خاک‌های کشور قابل کشت است

رئیس مرکز توسعه نوغانداری گفت: کشت درخت توت در اغلب خاک‌های کشور قابل‌اجرا است.

علی اصغر داداش پور با بیان اینکه توسعه نوغانداری سرمایه چندانی نمی‌خواهد،گفت: کشت درخت توت در اغلب خاک‌های کشور قابل‌ اجرا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: از این‌ رو لازم است که به‌عنوان تنها غذای موردنیاز کرم ابریشم در حاشیه انهار، آب‌راه‌ها،حاشیه روستاها و اطراف مزارع کشاورزی و زمین‌های کم بازده جوار خانه‌ها اقدام به کاشت کنیم.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری با اشاره به مزیت تولید پیله‌های ابریشم خاطر نشان کرد:در سال گذشته تمامی پیله‌های تولیدی توسط بخش غیردولتی به‌صورت توافقی از تولیدکنندگان خریداری شد.

داداش‌پور از تشکیل زنجیره نوغانداری در راستای تبدیل این صنعت به حوزه ارزش‌افزوده در کشور خبر داد و گفت:محصول نهایی پیله ابریشم فرش،لباس و پوشاک است.

وی در عین‌ حال بر ایجاد زنجیره درزمینه تولید ابریشم تاکید کرد و گفت: به‌منظور توسعه و افزایش تولید نخ ابریشم در کشور، زنجیره تولید از نوغانداری تا محصول نهایی مانند پوشاک،فرش،صنایع‌دستی و محصولات نوین دارویی و بهداشتی باید تشکیل شود.

داداش‌پور بابیان اینکه نباید فعالیت نوغانداری در 45 روز پرورش و تولید پیله ابریشم خلاصه شود، افزود:باید صنعت نوغانداری شکل بگیرد و فرآیند رسیدن به مقصود و تولید نخ ابریشم در همه استان‌ها کامل شود.

وی تصریح کرد:تولید ابریشم در کشور،موجب ایجاد اشتغال پایدار و تامین درآمد مستمر خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند