وزیر بهداشت:

در بیمارستان‌های تهران، موضوع پدافند غیرعامل رعایت نشده است

در بیمارستان‌های تهران، موضوع پدافند غیرعامل رعایت نشده است

وزیر بهداشت گفت: در بیمارستان‌های تهران موضوع پدافند غیرعامل رعایت نشده و بیمارستان‌ها در محل‌هایی ساخته شده‌اند که امروز از شلوغ‌ترین مناطق شهر هستند و در مواقع بحرانی، دسترسی به آنها دشوار می‌شود.

دکتر هاشمی صبح امروز در مراسم آیین آغاز عملیات ساخت بیمارستان ام اس امام رضا(ع)، از بیمارستان سینا به عنوان یکی از افتخارات جامعه پزشکی و قدیمی‌ترین مرکز درمانی ایران یاد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر بهداشت گفت: راه اندازی بیمارستان ام اس در بیمارستان سینا می‌تواند تراز خدمت رسانی برای بیماران صعب‌العلاج را در کشور افزایش دهد.

وی با بیان اینکه هیچ لذتی بالاتر از محبت به دیگران و خدمت کردن به انسان‌ها نیست، اضافه کرد: شعف و شادمانی ناشی از کمک و محبت به دیگران با هیچ نشاط دیگری قابل مقایسه نیست و انسان در این زمان از خودش راضی است زیرا این کار، عمل صالح است.

وزیر بهداشت از مردم ایران به عنوان افرادی کم توقع و قدرشناس یاد کرد و گفت: امیدوارم ساخت این بیمارستان بر اساس برنامه زمان‌بندی شده انجام شود تا باعث آرامش خاطر بیماران ام اس شود.

دکتر هاشمی اظهار داشت: بیماران ام اس هیچ تقصیری در بوجود آمدن بیماری خود ندارند و جوانانی بسیار باهوش، مهربان و با احساس هستند.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از شهردار جوان منطقه ۱۲ تهران به دلیل کمک به حوزه سلامت، گفت: باید کارهای نشدنی را شدنی کنیم چراکه وضعیت بیمارستانهای تهران مناسب نیست و اکثر بیمارستانها در شهر تهران، فرسوده هستند.

دکتر هاشمی تاکید کرد: باید زلزله های اخیر تهران که مانند مانور بود را جدی بگیریم و در مورد بازسازی و نوسازی بیمارستان‌های تهران، تصمیمات مهمی بگیریم و آن را عملی کنیم.

وی گفت: شهرداری می‌تواند زمین مورد نیاز برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی را در اختیار ما قرار دهد و وزارت بهداشت یا خیرین سلامت اقدام به ساخت بیمارستان‌های مقاوم کنند چراکه هر لحظه ممکن است دچار زلزله یا حوادث طبیعی دیگر شویم.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر پیشگیری در مواقع بحرانی، یادآور شد: در بیمارستان‌های تهران، موضوع پدافند غیرعامل رعایت نشده و بیمارستان‌ها در محل‌هایی ساخته شده‌اند که امروز از شلوغ‌ترین مناطق شهر هستند و در مواقع بحرانی، دسترسی به آنها دشوار می‌شود.

وی تاکید کرد: بنابراین باید مسئولان باید برای ساخت بیمارستان‌های جدید در تهران، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

عملیات ساخت بیمارستان فوق تخصصی خیریه امام رضا(ع)؛ اولین و مجهزترین بیمارستان بیماران «ام اس» خاورمیانه در بیمارستان سینا تهران صبح امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

این مرکز درمانی در 11 طبقه و در زمینی با زیربنای 12 هزار متر مربع توسط شاه حسینی؛ یکی از خیرین سلامت ساخته می‌شود.

روند ابتلا به بیماری ام اس در کشور رو به افزایش است و در حال حاضر تعداد 56 هزار بیمار ام اس در کشور ثبت شده و برآورد می‌شود که تعداد آنها 70 هزار بیمار باشد.

یکی از مهمترین مشکلات بیماران ام اس، جابجایی برای دریافت خدمات تخصصی مختلف است و مرکز جامع یا بیمارستان ام اس، شامل بخش‌های مختلف از جمله خدمات اولیه، بستری، توانبخشی، آب درمانی، تصویربرداری، نوجوانان و بخش تحقیقات است که بیماران خدمات را در یک مرکز جامع دریافت می کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند