اکسکوینو

نماینده ایران: آژانس دسترسی به حافظه دوربین‌های نطنز ندارد

تجارت نیوز

طبق اعلام نماینده ایران آژانس بین الملی انرژی اتمی هیچگونه دسترسی به اطلاعات حافظه دوربین‌های نصب شده در مرکز تولید سانتریفیوژ در نطنز ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، آژانس بین الملی انرژی اتمی به اطلاعات حافظه دوربین های نصب شده در مرکز تولید سانتریفیوژ در نطنز دسترسی دارد؟

فارس نوشت، در پی انتشار گزارش جدید مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای برجام، «محمدرضا غائبی» سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی در وین در اظهاراتی گفت: این یک گزارش بروزرسانی فنی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه نظارت بر اجرای برجام وفق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است که آخرین تحولات و همچنین اطلاعات فنی جدید در ارتباط با فعالیت های هسته‌ای ایران را به اطلاع اعضای این سازمان می‌رساند.

منابع رسانه‌ای به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر دادند که این نهاد در تاسیسات ایران در نطنز دوربین‌های نظارتی نصب کرد.

به دنبال اظهارنظر اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اقدام جمهوری اسلامی ایران در انتقال تجهیزات لازم برای ساخت قطعات سانتریفیوژ از تأسیسات کرج به نطنز، این نهاد بین‌المللی از نصب دوربین‌های نظارتی خود در نطنز خبر داد.

غائبی در این باره اظهار کرد: در این گزارش اعلام شده است همانطور که قبلا گزارش شد ایران در چهار آوریل به آژانس اطلاع داده است که تمامی ماشین های مربوط به تولید سانتریفیوژ در کرج را به نطنز منتقل کرده و همان روز بازرسان آژانس راستی آزمایی کردند که تمامی آنها غیر فعال هستند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند