دستگاه‌های ایکس‌ری در راه گمرکات آذربایجان غربی

دستگاه‌های ایکس‌ری در راه گمرکات آذربایجان غربی

با بازخورد مثبت دستگاه‌های ایکس‌ری در گمرکات کشور، به زودی شاهد استقرار تعداد بیشتری از این دستگاه‌ها در مرزهای گمرکی خواهیم بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران گفت: تا پایان امسال سه گمرک بازرگان ، تمرچین و رازی در آذربایجان غربی به تجهیزات جدید ایکس‌ری مجهز می‌شوند.

علی رحیمیان چهارشنبه شب در آیین تودیع و معارفه ناظر گمرکات آذربایجان غربی اظهارداشت: امسال دو دستگاه ایکس‌ری کامیونی برای گمرک بازرگان و یک دستگاه ایکس‌ری کامیونی در گمرک تمرچین در پیران‌شهر پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این تجهیزات علاوه‌بر تسریع در رویه‌های گمرکی و کاهش صفوف کامیون‌ها دراین گمرکات امکان قاچاق کالا نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

رحیمیان افزود: دستگاه‌های جدید ایکس‌ری می‌توانند در هر ساعت ۱۲۰ تا ۱۵۰ کامیون را حتی در حال حرکت عکسبرداری کنند که این امکان سرعت عبور از گمرکات آذربایجان غربی را بسیار افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور در حوزه فعالیتی گمرکات است، افزود: دو دستگاه ایکس‌ری مسافری نیز تا پایان سال در گمرکات بازرگان و رازی خوی به بهره‌برداری می‌رسد.

در این جلسه احمد برکابیان به عنوان ناظر گمرکات آذربایجان غربی معرفی و از خدمات پرویز تقوی در این سمت قدردانی شد.

احمد برکابیان ناظر گمرکات آذربایجان غربی نیز در سخنانی کوتاه توسعه گمرک الکترونیک و انسجام سازمانی را مهم‌ترین رویکرد مدیریت خود در آذربایجان غربی عنوان کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند