موضوعات داغ:

دفاع از واگذاری سرخابی‌ها در فرابورس

دفاع از واگذاری سرخابی‌ها در فرابورس

خصوصی‌سازی فوتبال ایران با محوریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مدتی است که دوباره کلید خورده و سازمان‌های مختلف به‌دنبال عملی کردن این تصمیم هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، خصوصی‌سازی فوتبال ایران با محوریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مدتی است که دوباره کلید خورده و سازمان‌های مختلف به‌دنبال عملی کردن این تصمیم هستند.

در این میان نظرات مختلفی برای اجرایی شدن نحوه واگذاری این دو باشگاه پیشنهاد شده است. در نهایت مجلس شورای اسلامی اما به‌عنوان قانون‌گذار اخیرا این موضوع را تعیین تکلیف کرده است.

با درخواست کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید از طریق فرابورس انجام شود.

اما چند روز بعد از مطرح شدن این موضوع وزیر ورزش از این شکل واگذاری انتقاد کرد و معتقد بود شیوه‌ای که در این مصوبه پیش‌بینی شده مانع از واگذاری دو باشگاه می‌شود.

حالا رئیس فراکسیون ورزش مجلس از این روش واگذاری حمایت کرده و معتقد است عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس باعث کشف قیمت این دو باشگاه به طریق دموکراتیک و فنی می‌شود.

محمدرضا تابش درباره جزئیات مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ برای واگذاری سرخابی‌ها دیروز به پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، گفت: «کمیسیون تلفیق مجلس از مصوبه خود دفاع می‌کند، زیرا قرار است درمرحله نخست پنج درصد سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای کشف قیمت در فرابورس ارائه شود و در مرحله دوم ۵۱ درصد به‌صورت بلوکی و بقیه سهام نیز به‌صورت خرد واگذار شود.»

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با دفاع از عرضه سهام در فرابورس، افزود: «ایده فرابورس عالی است، زیرا جلوی رانت گرفته و کشف قیمت می‌شود.

درحال‌حاضر قراراست با چه قیمتی استقلال و پرسپولیس عرضه شود؟ چه قیمتی و با چه روشی روی دو باشگاه گذاشته شود؟» او امیدوار است در این روش واگذاری به شکل صحیح به این سوالات پاسخ داده شود.

تابش در ادامه درخصوص ناراحتی وزیر ورزش نسبت به واگذاری از طریق فرابورس واکنش نشان داده و از او خواست به‌جای مصاحبه، پیشنهاد ارائه کند.

تابش گفت: «همان‌طور که گفتم این طریق واگذاری کاملا قابل دفاع است و قانونی انجام خواهد شد. آنها اگر پیشنهاد اصلاحی فنی دارند مطرح کنند تا در صحن بررسی شود، زیرا مصاحبه کردن و مخالفت کردن مشکلی را حل نمی‌کند.»

منبع: دنیای اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند