موضوعات داغ:

دلار قرنطینه می‌شود

دلار قرنطینه می‌شود

فدرال رزرو به دلیل نگرانی از آلوده بودن دلارهایی که از آسیا به آمریکا بازگردانده می‌شوند، به ویروس کرونا، اسکناس‌های مشکوک را قرنطینه خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وال استریت ژورنال، در یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۴ محققان دانشگاه نیویورک حدود ۳ هزار باکتری را بر سطح دلار شناسایی کردند و با توجه به بازگشت مسافران از چین و سایر مناطق درگیر با ویروس کرونا، دلارهای جدید نیز به چنین سرنوشتی مبتلا هستند.

بر این اساس، فدرال رزرو در اقدامی احتیاطی در راستای جلوگیری از گسترش کرونا، قرنطینه دلارهایی که از آسیا به آمریکا وارد شده اند را پیش از گردش در بازار آغاز کرد.

سخنگوی فدرال رزرو گفته است که شعبات فدرال رزرو که به مدیریت تامین پول کمک می‌کنند، محموله‌های دلار را که از کشورهای آسیایی وارد خاک آمریکا می‌شوند، پیش از پردازش و توزیع مجدد آنها در موسسات مالی به مدت ۱۰ روز قرنطینه خواهند کرد.

ویروس کشنده کرونا که از چین گسترش پیدا کرد، تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر را در بیش از ۸۵ کشور جهان آلوده کرده است.

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) این امکان وجود دارد که ویروس از طریق اشیایی که با آن تماس مستقیم دارند، منتقل شود اما تماس فرد با فرد عمده ترین راه انتقال این بیماری است.

دلار به عنوان ارز ذخیره جهان، بیشترین پراکندگی و توزیع را در سرتاسر جهان دارد به طوری که حدود ۱.۷۵ تریلیون دلار در بازار جهان در گردش است. براساس اعلام فِد، بیشتر این مبلغ خارج از آمریکا به ویژه در آسیا در گردش است زیرا دلار در این در این منطقه نسبت به ارزهای محلی قدرتمندتر است.

منبع: ایبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند