دهلی‌نو تحریم‌های آمریکا را برای خرید نفت ایران دور می‌زند

دهلی‌نو تحریم‌های آمریکا را برای خرید نفت ایران دور می‌زند

یک مقام ارشد دولت هند از نهایی شدن مکانیزم‌هایی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا برای خرید نفت ایران و پرداخت پول آن خبر داد.

در راستای تسویه بخشی از پرداخت نفت وارداتی از ایران، دولت هند تصمیم دارد مکانیزم پرداخت جایگزینی را احیا کند تا بدین وسیله با تاثیرات تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقابله کند.

به گزارش تجارت‎نیوز، یکی از مقامات ارشد دولت هند اعلام کرد: یکی از روش‌های مقابله،‌ انجام پرداخت‌ها از طریق کشور سوم نظیر ترکیه است.

ترتیبات مشابهی زمانی که ایران پیشتر با چنین تحریم‌هایی مواجه بود اتخاذ شده بود و بخشی از مطالبات نفتی ایران با روپیه هند پرداخت می‌شد و بانک UCO هند نیز نقشی کلیدی در کمک به پالایشگاه‌های هند نظیر MRPL و Essar oil برای تامین نیازهایشان ایفا می‌کرد.

این مقام ارشد دولت هند اعلام کرد: ما در حال نهایی کردن مکانیزم پرداخت بوده و طی روزهای آینده آماده خواهد بود.

بر اساس اعلام این مقام ارشد دولت هند، وزارت اقتصاد در کنار وزارت تجارت هند در زمینه نهایی کردن این مکانیزم نیز حضور دارند.

“دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا روز 8 می از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و دستور اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران را صادر کرد. برخی از تحریم‌های آمریکا از روز 6 آگوست اجرایی خواهد شد و دیگر تحریم‌های بخش نفتی نیز از ماه نوامبر اجرا می‌شود.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند