ده‌ها پرواز هواپیمایی انگلیس به علت بارش برف لغو شد

ده‌ها پرواز هواپیمایی انگلیس به علت بارش برف لغو شد

بارش برف و بروز یخبندان در بیشتر مناطق انگلیس در روز دوشنبه، علاوه بر ایجاد اختلال در سیستم حمل‌ونقل، موجب لغو و یا تاخیر شمار زیادی از پروازهای شرکت بریتیش‌ایرویز شده است.

بارش برف و بروز یخبندان در بیشتر مناطق انگلیس در روز دوشنبه، علاوه بر ایجاد اختلال در سیستم حمل‌ونقل، موجب لغو و یا تاخیر شمار زیادی از پروازهای شرکت بریتیش ایرویز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بریتیش ایرویز اعلام کرد که تاکنون بیش از 68 پرواز خود را از فرودگاه‌های هیترو و گتویک به مقاصد نزدیک لغو کرده است. شرکت هواپیمایی رایان ایر نیز از لغو دست‌کم 50 پرواز خود به مقصد ایتالیا خبر داده است.

همچنین شرکت راه‌آهن «گری‌تر آنجلیا» بیش از 220 سفر خود را طی امروز و فردا لغو کرده و شرکت راه‌آهن جنوب شرق انگلیس نیز پیش از ظهر امروز با انتشار پیامی در توییتر از مسافرانش خواست تا قبل از ساعت 6 عصر سفر خود را به پایان برسانند.

شماری از شرکت‌های راه‌آهن نیز اعلام کرده‌اند که از ساعت 10 امشب (دوشنبه) خدمات خود را به دلیل شرایط بد آب و هوایی متوقف خواهند کرد.

سازمان هواشناسی انگلیس، ضمن اعلام هشدار زرد پیش‌بینی کرده که بارش برف تا ارتفاع 20 سانتی‌متر در بخش‌های وسیعی از شرق انگلیس، اسکاتلند و ایرلند شمالی برسد و این وضعیت تا روز چهارشنبه ادامه پیدا خواهد کرد.

این سازمان همچنین پیش‌بینی کرده که دمای هوا در برخی مناطق به زیر 15 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

شهرداری منطقه کنت در جنوب شرقی انگلیس وضعیت اضطراری بارش برف اعلام کرده و از مردم خواسته تا تنها در موارد ضروری با نیروهای امدادرسان تماس بگیرند.

شرایط بد آب و هوایی انگلیس ناشی از نفوذ یک جبهه هوای سرد قطبی از سوی سیبری است که در انگلیس آن را هیولای شرق نام‌گذاری کرده‌اند.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند