دوئل بانک سوئیس با سرمایه‌گذاران بر سر تضعیف فرانک

دوئل بانک سوئیس با سرمایه‌گذاران بر سر تضعیف فرانک

شرکت ها و سرمایه‌گذاران سوییسی به فروش دارایی‌های خارجی خود در سه ماه سوم سال جاری میلادی ادامه دادند که علت اصلی آن به اعمال سیاست تضعیف ارزش فرانک از سوی نشنال بانک سوییس بر‌می‌گردد.

شرکت‌ها و سرمایه گذاران سوئیسی به فروش دارایی‌های خارجی خود در سه ماه سوم سال جاری میلادی ادامه دادند که علت اصلی آن به اعمال سیاست تضعیف ارزش فرانک از سوی نشنال بانک سوئیس بر می‌گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال در سه ماه سوم سال جاری میلادی سرمایه‌گذاران سوئیسی 2 میلیارد و 740 میلیارد فرانک معادل 2 میلیارد و 770 میلیون دلار از دارایی‌های مالی خارجی خود را فروختند؛ درحالی‌که شرکت‌ها، سرمایه‌های بین‌المللی خود در سایر کشورها را به ارزش 23.60 میلیارد فرانک خارج کردند.

بانک ملی سوییس اعلام کرد، علاقه سرمایه‌گذاران سوئیسی برای آوردن پول به داخل کشور و محدود کردن هزینه‌کردهای خارجی به عنوان یکی از عوامل حمایت و تقویت کردن فرانک است که به دنبال افرایش تقاضا برای فرانک محقق می‌شود.

نشنال بانک سوییس اعلام کرد، اگرچه فرانک از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون در برابر یورو تقریباً هشت درصد ارزش خود را از دست داده است؛ اما این بانک به در پیش گرفتن سیاست هزینه بر خود برای کنترل فرانک ادامه خواهد داد.

بر همین اساس، «توماسون جوردن» رییس نشنال بانک سوئیس گفت: با وجود افزایش ثبات و بهبود چشم‌انداز اقتصادی در اروپا، سرمایه‌گذاران سوئیسی همچنان برای انجام سرمایه‌گذاری در فراسوی مرزهای سوئیس بی‌رغبت هستند.

 

منبع: ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند