دو تفاهمنامه همکاری با سرمایه‌گذاران ژاپنی امضا شد

دو تفاهمنامه همکاری با سرمایه‌گذاران ژاپنی امضا شد

استاندار چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: دو تفاهمنامه سرمایه‌گذاری با گروه سرمایه‌گذار ژاپنی در زمینه تولید انرژی‌های نو به امضا رسید.

اقبال عباسی در نشست امضای تفاهمنامه سرمایه گذاری با گروه سرمایه گذاران ژاپنی تاکید کرد: این تفاهمنامه ها بین استانداری چهارمحال و بختیاری و شرکت‌های ‘تویو تریدینگ’ و ‘تین تک الکتریک اینستالیشن’ از کشور ژاپن به امضا رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: تفاهمنامه های همکاری بین استانداری چهارمحال و بختیاری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ژاپنی در زمینه انرژی‌های نو است.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: این یادداشت‌های تفاهم تنها یک توافق اولیه بین طرفین مرتبط با طرحهای سرمایه‌گذاری است و شامل شروط الزام آوری برای انجام طرح و یا سرمایه گذاری بالقوه نمی‌شود.

عباسی تصریح کرد: همچنین این تفاهمنامه ها یک تعهد الزام آور حقوقی و قانونی برای طرفین نیست و تنها در صورت عقد یک قرارداد قطعی برای انجام طرح و سرمایه گذاری تعهدات لازم الاجرا و قانونی خواهد بود.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها براساس اولویت‌های مکانی و شرایط موجود بررسی می‌شود.

وی گفت: چهارمحال و بختیاری زمینه‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های آب، تصفیه خانگی آب آشامیدنی و فاضلاب، سدسازی، شبکه آبیاری، راه، راه آهن، صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی، گردشگری، هتل سازی و اجرای مجموعه‌های تفریحی و رفاهی دارد.

 

عباسی تاکید کرد: تمامی اقدامات اداری به منظور دریافت استعلامات و صدور مجوزهای قانونی در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.
نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چهارمحال و بختیاری ظرفیت مطلوبی برای اجرای طرح‌های انرژی تجدیدپذیر و نو دارد.

علی کاظمی باباحیدری تصریح کرد: مسئولان چهارمحال و بختیاری برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی همراهی و همدلی دارند و زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری فراهم است.

نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اراده برای جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی به منظور سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

محمد خالدی اظهار کرد: تسریع در زمان و روند اجرای طرح‌های سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری برای مسئولان و نمایندگان استان مهم است.

مدیرکل دفتر جذب و حایت از سرمایه گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، مکان‌ها و زمین‌های مستعد اجرای طرح‌های انرژی خورشیدی در استان شناسایی و به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.

ملک محمد قربانپور تاکید کرد: مسئولان چهارمحال و بختیاری برای تمهید مقدمات سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این بخش آمادگی خود را اعلام می‌کنند.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری به عنوان بلندترین نقطه کشور به بام ایران شهرت یافته و به همین منظور قابلیت اجرای طرح‌های انرژی‌های نو به ویژه در حوزه خورشیدی و بادی در این استان وجود دارد.

نماینده گروه سرمایه گذار ژاپنی نیز گفت: در ژاپن اجرای طرح‌های انرژی نو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شویچی نیشیمورا (Shoichi Nishimura) تصریح کرد: دسترسی به انرژی‌های نو و تجدیدپذیر هدف مشترک تمامی سرکایه‌گذاران ایرانی و ژاپنی است.

گروه سرمایه‌گذار ژاپنی به منظور بررسی زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری در حوزه انرژی‌های خورشیدی به مدت دو روز نقاط مختلف این استان را به صورت میدانی بررسی کرد.

ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا موجب شده است چهارمحال و بختیاری برای تولید انرژی خورشیدی و بادی به عنوان یکی از استانها مستعد معرفی شود.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند