دژاگه مصدوم، همچنان در تفکرات کی‌روش

دژاگه مصدوم، همچنان در تفکرات کی‌روش

اشکان دژاگه ستاره تیم ملی ایران، با وجود مصدومیت و دوری از میادین باشگاهی، همچنان در تفکرات و برنامه‌های سرمربی تیم ملی قرار دارد.

اشکان دژاگه چند هفته پس از امضای قرارداد با ناتینگهام فارست، دچار مصدومیت و مجبور به انجام عمل جراحی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، باشگاه ناتینگهام، این اتفاق را یک بدشانسی بزرگ برای این باشگاه دانست اما بدشانسی بزرگتر برای خودِ اشکان و تیم ملی ایران بود. او از ناحیه رباط داخلی مصدوم شد و برخی اعلام کردند که فصل برای او به پایان رسیده و حضور در جام جهانی نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

دژاگه اما همچنان به تیم ملی دعوت می‌شود و کارلوس کی روش، امیدوار است تا کاپیتانش را در جام جهانی داشته باشد؛ کاپیتانی که ششمین سال حضور در تیم ملی ایران را تجربه می‌کند.

دژاگه زمانی که برای اولین‌بار پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کرد، به تازگی از ولفسبورگ جدا شده و به فولام پیوسته بود و یکی از سورپرایزهای کی‌روش برای فوتبال ایران محسوب می‌شد.

او در اولین بازی ملی 2 گل به قطر زد و نوید یک ستاره ی باتجربیات اروپایی را به اهالی فوتبال داد.

اما پس از جام جهانی 2014 که محل درخشش دژاگه نیز بود، وی به العربی قطر پیوست و سه فصل در این تیم توپ زد و بعد از آن، تجربه ناموفقی در ولفسبورگ داشت.

حالا او به ناتینگهام فارست رفته تا با این تیم انگلیسی، حضور در سطح بالایی از فوتبال باشگاهی اروپا را تجربه کند و در آماده‌ترین شرایط به روسیه برود.

البته در این بین، او مصدومیت‌های نسبتا پرتعدادی را هم تجربه کرد که شرایط را برایش بسیار سخت کرد.

حالا این بازیکن 31 ساله، به عنوان کاپیتان در اردوی تیم ملی حضور دارد و شاید بیش از هر ملی پوش دیگری، تجربه اروپایی در کارنامه دارد و این تجربه، می‌تواند به کار تیم ملی ایران در بازی با قدرت‌های بزرگ دنیا بیاید؛ البته اگر بهبود سریعتر حاصل شده و دژاگه با آمادگی به روسیه برسد.

 

منبع: ورزش 3

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند