موضوعات داغ:

دکل‌های نفتی فعال آمریکا کاهش یافت

دکل‌های نفتی فعال آمریکا کاهش یافت

حفاران آمریکایی در هفته منتهی به یکم مارس ۱۰ دکل نفتی را خاموش کردند و در مجموع تعداد دکل‌های فعال نفتی این کشور به ۸۴۳ دکل کاهش یافت.

حفاران آمریکایی در هفته منتهی به یکم مارس ۱۰ دکل نفتی را خاموش کردند و در مجموع تعداد دکل‌های فعال نفتی این کشور به ۸۴۳ دکل کاهش یافت که کمترین میزان از می ۲۰۱۸ به شمار می‌رود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ علی‌رغم افزایش ۲۰ درصدی قیمت نفت از اول سال جاری میلادی تا کنون، برخی از تولیدکنندگان نفت به دنبال برنامه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها هستند، از این رو شرکت‌های انرژی آمریکا تعداد دکل‌های فعال نفتی خود را این هفته به کمترین تعداد تقریبا ۹ ماه گذشته کاهش دادند.

بیکر هیوز، بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی جهان اعلام کرد، حفاران آمریکایی در هفته منتهی به یک مارس ۱۰ دکل نفتی را خاموش کردند و در مجموع تعداد دکل‌های فعال نفتی این کشور به ۸۴۳ دکل کاهش یافت که کمترین میزان از می ۲۰۱۸ به شمار می‌رود.

تعداد دکل‌های نفتی، نخستین شاخص تخمین تولید آینده نفت است که برای دومین هفته متوالی کاهش یافته است، اما هنوز اندکی بیش از تعداد دکل‌های فعال مدت مشابه سال گذشته برابر با ۸۰۰ دکل است.

با توجه به کاهش تعداد دکل‌ها در سه ماه گذشته، فعالیت‌های حفاری کم شده است، چراکه چندین شرکت اعلام کرده‌اند، در نظر دارند، در سال ۲۰۱۹ دکل ها را از سرویس خارج کنند، چراکه به علت پیش‌بینی کاهش قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ می‌خواهند بر رشد درآمدها به جای افزایش تولید متمرکز شوند.

پس از اینکه آمار آشفته کارخانه‌های آمریکا، نگرانی برای تقاضا نفت را شعله‌ور کرد، قیمت نفت خام آمریکا روز جمعه از بالاترین رقم ۳ ماه گذشته به کمتر از ۵۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

پس از اینکه اوپک و هم‌پیمانانش توافق کردند، از ژانویه امسال تولید خود را کاهش دهند، قیمت نفت حدود ۲۰ درصد امسال کاهش یافت.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند