دیدار ظریف و موگرینی در مورد بهره‌مندی اقتصادی مردم ایران از برجام

دیدار ظریف و موگرینی در مورد بهره‌مندی اقتصادی مردم ایران از برجام

وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد: با خانم موگرینی، اقدامات اتحادیه اروپا و دیگران برای اطمینان از بهره‌مندی اقتصادی مردم ایران از برجام را بررسی کردیم.

وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد: با خانم موگرینی، اقدامات اتحادیه اروپا و دیگران برای اطمینان از بهره‌مندی اقتصادی مردم ایران از برجام را بررسی کردیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدجواد ظریف امروز (جمعه) در دومین روز حضورش در سنگاپور برای شرکت در پنجاه‌ویکمین اجلاس وزرای خارجه آ.سه.آن با اشاره به دیدارهایش در حاشیه این اجلاس در صفحه توئیترش نوشت: «با رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه سنگاپور و وزرای خارجه چین، نیوزیلند، استرالیا و اندونزی دیدار کردم».

وی افزود: «اجماع جهانی روشنی در ضرورت انجام اقدامات هماهنگ برای حفظ برجام وجود دارد».

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به دیدارش با فدریکا موگرینی هم نوشت: «با خانم موگرینی اقدامات اتحادیه اروپا و دیگران برای اطمینان از بهره‌مندی اقتصادی مردم ایران از برجام را بررسی کردیم».

موگرینی نیز امروز طی اظهاراتی در سنگاپور بر تمایل این اتحادیه برای افزایش تعامل اقتصادی و تجاری با ایران علی‌رغم تحریم‌های آمریکا تاکید کرد.

ظریف دیروز (پنجشنبه) نیز در اولین روز حضورش در سنگاپور در توئیتی دیگر با اشاره به دیدارهایش نوشت: «پنجشنبه پرکاری در سنگاپور بود. امضای پیمان مودت و همکاری آ.سه.آن، ملاقات با نخست‌وزیر سنگاپور، وزرای خارجه روسیه، ترکیه، ژاپن، مالزی، نروژ، فیلیپین و ویتنام».

وی افزود: «همه بر توسعه روابط و ضرورت ترویج چند جانبه‌گرایی و ابداعات برای حفظ برجام تاکید کردند».

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب و پس از سفری دو روزه به سریلانکا، برای شرکت در پنجاه‌ویکمین اجلاس وزرای خارجه اتحادیه آ.سه.آن وارد سنگاپور شد و دیروز (پنجشنبه) ضمن شرکت در این نشست و امضای سند الحاق ایران به پیمان مودت و همکاری اتحادیه آ.سه.آن در حاشیه این نشست با برخی همتایان خود از جمله وزرای خارجه مالزی، سنگاپور، ویتنام، ترکیه، اندونزی، استرالیا، نیوزیلند، چین، روسیه و فیلیپین نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف همچنین با رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر سنگاپور ملاقات و به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر خارجه ایران همچنین امروز (جمعه) با دبیرکل اتحادیه آ.سه.آن دیدار و درباره راه‌های گسترش همکاری‌های ایران و اتحادیه پس از امضای پیمان مودت و همکاری گفت‌وگو کرد.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند