دیدار نخست‌وزیر اسبق تایلند با اعضای حزبش در تبعید

تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر اسبق تایلند که در حال حاضر در تبعید به سر می‌برد، در دیدار با قانون‌گذاران حزبش موسوم به حزب «پوئیا تای» در هنک‌گنگ با نزدیک شدن به موعود انتخابات سراسری، خواهان وحدت در این حزب شد.
دیدار نخست‌وزیر اسبق تایلند با اعضای حزبش در تبعید

تعداد زیادی از ناظران منتظر هستند ببینند حزب پوئیا تای در این انتخابات که طبق وعده دولت نظامی فعلی تایلند قرار است در ماه نوامبر برگزار شود چه عملکردی خواهد داشت. البته گفته شده که این انتخابات می‌تواند به تعویق انداخته شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، تاکسین شیناواترا که از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ نخست وزیر تایلند بود و در سال ۲۰۰۶ در یک کودتای نظامی سرنگون شد درحال حاضر در دوبی در تبعید به سر می‌برد اما همچنان تاثیر زیادی بر عرصه سیاست در تایلند دارد و مناطق مهمی در شمال و شمال شرق تایلند جزو پایگاه‌های حمایتی او هستند.

خواهر او به نام یینگلاک شیناواترا در سال ۲۰۱۱ به عنوان نخست‌وزیر تایلند انتخاب شد و در سال ۲۰۱۴ با کودتا سرنگون شده و گفته می‌شود که در انگلیس به سر می‌برد.

یکی از اعضای حزب پوئیا تای اعلام کرد روز شنبه ده قانون‌گذار این حزب به هنک‌گنگ رفته‌اند و بعد از دیدارشان با تاکسین روز دوشنبه به تایلند باز گشتند.

این عضور به رویترز گفت:‌ تاکسین از قانون‌گذاران خواست متحد باشند و اتحادشان را درهم نشکنند. او از این قانون‌گذاران خواست با مردم حوزه‌های انتخابیه خود دیدار کنند چون انتخابات به سرعت در حال نزدیک شدن است.

 

منبع: رویترز

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز