رئیس‌جمهور دستور خصوصی‌سازی خودروسازان را صادر کرد

رئیس‌جمهور دستور خصوصی‌سازی خودروسازان را صادر کرد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با انتقاد از کیفیت پایین خودروهای داخلی اعلام کرد: رئیس‌جمهور ۲ سال قبل در جلسه‌ای دستور خصوصی‌سازی واقعی دو خودروساز بزرگ را صادر کرد.

میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی در گفتگویی، با بیان اینکه خصوصی شدن ایران خودرو و سایپا یک ضرورت است گفت: من دو سال قبل در جلسه ستاد اقتصادی که با حضور آقایان نوبخت، جهانگیری و نهاوندیان و به ریاست حسن روحانی برگزار شد، حضور داشتم. در آن جلسه به رئیس‌جمهور گفتم که دولت حدود ۲۰ درصد از سهام ایران‌خودرو و سایپا را در اختیار دارد ولی عملا این دو شرکت دولتی هستند و لذا این خصوصی‌سازی نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در آن جلسه رئیس‌جمهور دستور داد که همان سهم حدود ۲۰ درصدی که متعلق به دولت است را نیز بفروشید تا سهم دولت به صفر برسد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه دستور رئیس‌جمهور در هیئت دولت نیز باید به تصویب برسد تا عملیاتی شود، گفت: حدود دو سال است که منتظریم این دستور به هیئت دولت برسد تا تصویب شود.

وی با انتقاد از کیفیت پایین خودروهای تولید داخل گفت: علی‌رغم اینکه باید از تولید داخل حمایت کرد ولی از وضعیت بد خودروهای داخلی خجالت می‌کشم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دلیل تولید خودروی بی‌کیفیت توسط ایران‌خودرو و سایپا را مدیریت غیراقتصادی این دو خودروساز عنوان کرد و گفت: من زمانی که نماینده مجلس ششم بودم، برای تصویب قانون تجمیع عوارض که مسئول پیگیری آن بودم، بارها با خودروسازان دعوا کردم.

وی گفت: خودروسازان به شدت با این قانون مخالف بودند و بارها علیه این طرح انتقاد کردند. به نظر من این شیوه مدیریت در صنعت خودرو، بدترین نوع ممکن است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند