اعتراض زائران به تاخیر ۱۲ ساعته پرواز حج

رئیس سازمان حج: میانگین تاخیر پروازها ۲۰ دقیقه بوده است

رئیس سازمان حج: میانگین تاخیر پروازها ۲۰ دقیقه بوده است

تاخیر ۱۲ ساعت پرواز کرمان ـ مدینه درحالی اعتراض گروهی از زائران ایرانی را برانگیخت که رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد، میانگین تاخیرهای پروازهای حج تا کنون کمتر از ۲۰ دقیقه بوده است.

شکایت گروهی از زائران درباره وضعیت پروازهای حج در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از هتلی که محل اقامت ۶۵۰ زائر ایرانی است، مطرح شد که قاضی‌عسکر در این‌باره به مسؤولان اجرایی حج و ستاد مدینه که وی را در این بازدید همراهی می‌کردند، تذکرهایی داد و خواست که سریع‌تر به این مضوع رسیدگی و حق زائر محترم شمرده شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،او همچنین در جمع زائران گفت: اطلاع‌رسانی درباره هرگرونه تاخیر پروازها و فراهم کردن تسهیلات مناسب برای زائر باید در اولویت قرار گیرد.

با این حال حمید محمدی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ در گفت‌وگویی که پایگاه اطلاع‌رسانی حج داشته، میانگین تاخیر پروازهای حج را کمتر از ۲۰ دقیقه اعلام کرده و گفته است: «شرایط پروازها نسبت به سال گذشته بهتر شده، شاید یک پرواز تاخیر سه ساعتی داشته باشد، اما میانگین کلی تاخیر ۲۰ دقیقه بوده است. »

اعزام زائران ایرانی برای شرکت در مناسک حج از ۲۷ تیرماه آغاز شده که تا روز گذشته بیش از ۲۴ هزار نفر به عربستان وارد شده‌اند. پروازهای زائران امسال نیز توسط ایرلاین‌های ایرانی و سعودی انجام می‌شود که مشخص نشده این تاخیر ۱۲ ساعته از ناحیه کدام هواپیمایی بوده است.

اعتراض‌ به تاخیرهای پروازها چالش هر سال حج است که توجیه مسؤولان برای آن معمولا با اشاره به عواملی چون محدودیت باند فرودگاه مدینه و جده، تعدد پروازها به این مقاصد از کشورهای مختلف و انبوه جمعیت زائران در یک زمان و مخیر نبودن ایران در یک کشور خارجی، همراه بوده است.

 

مبنع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند