راهکارهای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور آب

راهکارهای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور آب

معاون درامد امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مشترکان در زمان یخ زدگی کنتور آب از آتش زدن و آب جوش ریختن بر روی کنتور خوداری کنند­.

به گزارش تجارت‌نیوز، رسول باقری گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و احتمال یخ‌زدگی کنتور‌های آب در کشور، ­ از متقاضیان تقاضا داریم که­ از تجمع آب به داخل محوطه کنتور جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: دمای زیر صفر باعث می‌شد آبی که در چاله کنتور جمع شده یخ بزند و به کنتور آسیب وارد شود.

باقری­ بیان کرد: خانه‌های شمالی و جنوب تهران به دلیل افزایش سرما احتمال یخ زدگی کنتور آب بیشتر است و باید با پوشال و پارچه کنتور را بپوشانند تا گرم شود.

معاون درامد امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران ­افزود: در دو سال گذشته به دلیل سردی هوا بیش از 10 هزار کنتور در استان تهران یخ زد که منجر به قطعی چند ساعته آب مشترکین شد.

وی افزود: زمانی که­ سازمان هواشناسی اعلام کرد که دمای هوا به منفی صفر درجه می‌رسد­ مشترکین باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ زدگی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه کهنه­ و نو بودن منازل مسکونی هیچ ربطی به یخ‌زدگی کنتور‌ آب ندارد گفت: جنس لوله‌های آب به گونه‌ای است که یخ نمی‌زند و فقط حوضچه نگهداری کنتور بدلیل وجود رطوبت یخ می‌زند.

باقری ادامه داد: برطبق آیین نامه اگر مشترکین ­از تاسیسات آب نگهداری نکنند در صورت بروز مشکل باید خسارت را پرداخت کنند.

معاون درامد امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت:­ مشترکین در صورت یخ‌زدگی با شماره 123 تماس بگیرند و خودشان هیچ اقدامی برای باز شدن یخ کنتور انجام ندهند، چون این باعث افزایش هزینه‌های آنان می‌شود.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند