مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:

راه‌آهن مراغه- ارومیه تا پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد

راه‌آهن مراغه- ارومیه تا پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: راه آهن مراغه- ارومیه بیش از ۹۶ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

ابراهیم مبارک‌قدم افزود: در حال حاضر علاوه بر اتمام ریل گذاری کامل مسیر، عملیات جوشکاری و بالاست ریزی اول در ۹۸ کیلومتر باقی مانده به اتمام رسیده و پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان نیمه اول امسال به بهره‌برداری برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز،مبارک‌قدم با بیان اینکه، کارهای محوطه سازی و تجهیز تاسیسات ایستگاه راه‌آهن ارومیه در دست اجراست، ادامه داد: عملیات ریل گذاری، بالاست ریزی پوش اول خط ریلی ایستگاه راه‌آهن نقده به سمت ارومیه در چهار بخش ریلی به اتمام رسیده و عملیات بالاست ریزی پوش دوم در ۲۵۰ متر و ریلواژ دوم در ۱۵ کیلومتر باقی مانده است.

مبارک قدم با تاکید براینکه اتصال آذربایجان غربی به شبکه سراسری حمل و نقل ریلی، علاوه بر کاهش حجم حمل‌ونقل جاده‌ای بر پیشرفت و بالندگی اقتصاد استان اثربخش است، ادامه داد: وجود پنج پایانه مرزی استان و مرز مشترک استان با سه کشور از ضرورت‌های توسعه حمل و نقل ریلی منطقه به شمار می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تصریح کرد: از مجموع ۱۸۲ کیلومتر طول مسیر راه آهن مراغه به ارومیه ۸۴ کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفته و شهرستانهای میاندوآب و مهاباد در جنوب استان به شبکه ریلی متصل هستند.

مبارک قدم از تکمیل ساخت پلها و چهار تقاطع غیرهمسطح از جمله محمدیار نقده در طول راه آهن مراغه- ارومیه خبر داد و گفت: دو دستگاه گالری با استفاده از دانش و تخصص داخلی در حدفاصل ایستگاه راه آهن نقده به سمت ارومیه احداث شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی به امکان سنجی و مطالعات اولیه احداث قطار سریع السیر ارومیه-تبریز اشاره کرد و گفت: همچنین طرح جانمایی ایستگاه مسافری درون شهری راه آهن شهر ارومیه با هدف تلفیق حملونقل برون شهری و درون شهری و دسترسی آسان مسافران به حمل ونقل عمومی اجرا می‌شود. مکان جدید ایستگاه با تفکر یکپارچه سازی امکانات و خدمات حمل‌ونقل و همجواری با سیستمهای حمل و نقل شهری و قطار تندرو ارومیه- تبریز احداث می‌شود.

منبع:ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند