کد خبر: 154970

راه‌آهن مراغه-ارومیه در ۲۰ کیلومتر پایانی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ریل‌گذاری تنها ۲۰ کیلومتر از راه‌آهن مراغه-ارومیه که به طول ۱۸۴ کیلومتر احداث می‌شود، باقی مانده که در سریع‌ترین زمان ممکن اجرایی می‌شود.

راه‌آهن مراغه-ارومیه
سرویس کسب‌وکار -

مبارک‌قدم افزود: از ۱۸۴ کیلومتر راه‌آهن مراغه-ارومیه ۸۴ کیلومتر به طور کامل از مراغه تا میاندوآب به اجرا درآمده و رفت‌وآمد در آن برقرار است.

وی اضافه کرد: در مسیر نقده-ارومیه که آخرین خط مسیر راه‌آهن مراغه-ارومیه به شمار می‌رود، زیرسازی خط با سرعت بسیار زیاد در حال انجام است و در حال حاضر ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: همچنین از این مسیر تنها ۲۰ کیلومتر باقی مانده است.

وی ادامه داد: در صورت نبود مشکل جدید در راه احداث این راه‌آهن مراغه-ارومیه روزانه یک کیلومتر ریل‌گذاری می‌تواند صورت بگیرد که در این صورت می‌توان شاهد اتمام ریل‌گذاری تا یک ماه آینده بود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: در هفته‌های گذشته مشکلاتی بر سر احداث این خط‌آهن از نقده تا ارومیه شامل جابه‌جایی خط لوله نفت و آزادسازی برخی زمین‌های دارای معارض اتفاق افتاد که روند احداث را بسیار کند کرد.

مبارک‌قدم گفت: احداث خط آهن تا ارومیه با همه توان در حال انجام است و امیدواریم در سریع‌ترین زمان ممکن شاهد اتمام این طرح بزرگ ملی باشیم.

طرح راه‌آهن مراغه-ارومیه با ۱۸۴ کیلومتر طول و با هدف اتصال مرکز آذربایجان غربی به شبکه سراسری راه‌آهن از سال ۸۰ خورشیدی آغاز شده است و اجرای آن هنوز ادامه دارد.
به گفته مسئولان استانی کارهای زیرسازی مسیر خط آهن تا ایستگاه ارومیه تکمیل شده و تنها بخشی از عملیات ریل‌گذاری باقی مانده است

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.09)
1329.2
1.2
مثقال طلا (%1.51)
615800
9300
سکه امامی (%0.22)
1483000
3250
دلار (%0.71)
4531
32
یورو (%2.05)
5604
115
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.