کد خبر: 154970

راه‌آهن مراغه-ارومیه در ۲۰ کیلومتر پایانی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ریل‌گذاری تنها ۲۰ کیلومتر از راه‌آهن مراغه-ارومیه که به طول ۱۸۴ کیلومتر احداث می‌شود، باقی مانده که در سریع‌ترین زمان ممکن اجرایی می‌شود.

راه‌آهن مراغه-ارومیه
سرویس کسب‌وکار -

مبارک‌قدم افزود: از ۱۸۴ کیلومتر راه‌آهن مراغه-ارومیه ۸۴ کیلومتر به طور کامل از مراغه تا میاندوآب به اجرا درآمده و رفت‌وآمد در آن برقرار است.

وی اضافه کرد: در مسیر نقده-ارومیه که آخرین خط مسیر راه‌آهن مراغه-ارومیه به شمار می‌رود، زیرسازی خط با سرعت بسیار زیاد در حال انجام است و در حال حاضر ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: همچنین از این مسیر تنها ۲۰ کیلومتر باقی مانده است.

وی ادامه داد: در صورت نبود مشکل جدید در راه احداث این راه‌آهن مراغه-ارومیه روزانه یک کیلومتر ریل‌گذاری می‌تواند صورت بگیرد که در این صورت می‌توان شاهد اتمام ریل‌گذاری تا یک ماه آینده بود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: در هفته‌های گذشته مشکلاتی بر سر احداث این خط‌آهن از نقده تا ارومیه شامل جابه‌جایی خط لوله نفت و آزادسازی برخی زمین‌های دارای معارض اتفاق افتاد که روند احداث را بسیار کند کرد.

مبارک‌قدم گفت: احداث خط آهن تا ارومیه با همه توان در حال انجام است و امیدواریم در سریع‌ترین زمان ممکن شاهد اتمام این طرح بزرگ ملی باشیم.

طرح راه‌آهن مراغه-ارومیه با ۱۸۴ کیلومتر طول و با هدف اتصال مرکز آذربایجان غربی به شبکه سراسری راه‌آهن از سال ۸۰ خورشیدی آغاز شده است و اجرای آن هنوز ادامه دارد.
به گفته مسئولان استانی کارهای زیرسازی مسیر خط آهن تا ایستگاه ارومیه تکمیل شده و تنها بخشی از عملیات ریل‌گذاری باقی مانده است

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.