کد خبر: 217520

راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجوزهای تولیدی و صنعتی

پایگاه ظرفیت‌های تولید و تجارت شامل داده‌های مرتبط با مجوز تمامی فعالیت‌های بخش‌های صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد.

سرویس کسب‌وکار -

معدن و تجارت، این پایگاه بر اساس سیاست‌های کلی نظام به ویژه سیاست‌های نظام اداری (ابلاغی مقام معظم رهبری)، منشور حقوق شهروندی، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و آئین‌نامه‌های مرتبط با قانون، سیاست‌های کلان دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای شفاف‌سازی اطلاعات و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این حوزه در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تا قبل از راه‌اندازی پایگاه، عموم مردم برای دستیابی به این اطلاعات نیاز به مراجعه حضوری به بخش‌های مختلف وزارت در سطح ستاد و یا سازمان‌های استانی داشتند.

از طرفی بخشی از اطلاعات نیز به صورت مستقل در هر سامانه (سامانه‌های تخصصی وزارت) قابل دسترس برای مردم بود.

برای شفاف‌سازی و تسهیل دسترسی به اطلاعات، پایگاه ظرفیت‌های تولید و تجارت به‌صورت داده‌های تجمیع شده تمامی بخش‌ها در پورتال وزارت راه‌اندازی شده، لذا قابلیت دسترسی به اطلاعات بدون مراجعه و حضور در بخش‌های مختلف وزارت، برای عموم ذینفعان فراهم شده است.

در این پایگاه داده‌های مرتبط با مجوزهای صنعتی، معدنی و صنفی قابل دریافت بوده و به‌زودی داده‌های مرتبط با کارت‌های بازرگانی نیز منتشر و در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

دسترسی به این پایگاه از طریق پرتال وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.mimt.gov.ir بخش اطلاعات و آمار امکانپذیر است.

 

منبع: وزارت صنعت و معدن

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.