راه‌اندازی بنیاد مسئولیت‌های اجتماعی زنان/پیگیری مشکلات زنان در صنعت نساجی

مشاور وزیر صنعت در امور زنان از راه‌اندازی بنیاد مسئولیت‌های اجتماعی زنان و نیز پیگیری مشکلات زنان کارگر در صنعت نساجی خبر داد.  سهیلا جلودارزاده در یک نشست خبری اظهار داشت: هدف از ایجاد این بنیاد این است که در یک برنامه 10 ساله به مرحله مشارکت 30 درصدی زنان در همه بخش‌های سیاست‌گذاری، تصمیم‌سازی،

مشاور وزیر صنعت در امور زنان از راه‌اندازی بنیاد مسئولیت‌های اجتماعی زنان و نیز پیگیری مشکلات زنان کارگر در صنعت نساجی خبر داد.

 سهیلا جلودارزاده در یک نشست خبری اظهار داشت: هدف از ایجاد این بنیاد این است که در یک برنامه 10 ساله به مرحله مشارکت 30 درصدی زنان در همه بخش‌های سیاست‌گذاری، تصمیم‌سازی، برنامه‌ریزی، اجرا و تسهیل‌سازی فعالیت زنان در توسعه پایدار دست یابیم.

وی با اشاره به ایجاد 400 غرفه در نمایشگاه نقش زنان در توسعه پایدار، گفت: فرمی بین زنان حاضر در این نمایشگاه توزیع شده، تا مشکلات خود را مطرح کنند و این مشکلات بعد از بررسی برای برنامه‌ریزی در چشم‌انداز 10 سال آینده مورد توجه قرار گیرد.

جلودارزاده ادامه داد: قرار شد مشکلات زنان در صنعت نساجی جمع‌آوری و پیشنهادات اجرایی برای حل این مشکلات به وزارت صنعت ارائه شود.

وی با بیان اینکه زنان خانه‌دار می‌توانند تحت پوشش وزارت کار در منزل، اشتغال داشته باشند، گفت: مشکلاتی در زمینه بیمه این زنان وجود دارد که امیدواریم برطرف شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند