توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام شد:

راه‌اندازی سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعبه طالقانی

راه‌اندازی سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعبه طالقانی

سامانه ارائه خدمات بانکی نابینایان با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان نابینا و سهولت بهره‌مندی این قشر از خدمات بانکی، در شعبه طالقانی بانک قرض الحسنه مهرایران افتتاح شد.

این سامانه، با حضور سلیمان توکلی و حسن تلیکانی اعضای هیات مدیره، جمعی از روسای ادارات مرکزی، رییس شعبه طالقانی، کاظم نظم ده مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور و مسئولین شرکت دانش بنیان پکتوس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز،سامانه خدمات بانکی نابینایان پیش از این، در شعبه مرکزی استان خراسان رضوی بانک قرض الحسنه مهرایران نیز راه‌اندازی شده و این اقدام در شعب سراسر کشور در حال توسعه است. با استفاده از این سامانه مشتریان نابینا بدون نیاز به حضور همراه میتوانند، فرم‌های درخواست انواع عملیات بانکی مانند: افتتاح حساب، دریافت وجه، واریز وجه، خدمات کارت و …، را با استفاده از ورودی و خروجی‌های صوتی و بریل تکمیل نموده، سپس فرم‌های تکمیل شده توسط چاپگر باجه پرینت و برای انجام عملیات در اختیار مسئول مربوطه قرار می‌گیرد.

سامانه خدمات بانکی نابینایان شامل دستگاه برجسته نگار و نرم‌افزار فرم‌های بانکی می‌باشد که دارای صفحه کلید و نمایشگر بریل بوده و تکمیل فرم‌های بانکی با استفاده از صفحه کلید توسط نابینایان انجام می‌شود.

همچنین، نرم افزار فرم های بانکی روی رایانه باجه نصب شده و خروجی صوتی فارسی روی تمامی قسمت‌های فرم‌های بانکی فعال است.

شایان ذکر است، اقدامی رییس اداره کل سازمان و برنامه‌ریزی، طبلشی رییس اداره کل پشتیبانی، رنجبر رییس اداره کل روابط عمومی و بازاریابی و فرجی رییس شعبه طالقانی بانک قرض الحسنه مهرایران نیز در این مراسم حضور داشتند.

 

منبع:روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند