راه‌اندازی شعبه بانک سامان در فرانکفورت آلمان

راه‌اندازی شعبه بانک سامان در فرانکفورت آلمان

مدیرعامل بانک سامان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» از راه‌اندازی شعبه این بانک در فرانکفورت آلمان تا دو ماه آینده خبر داد.

مدیرعامل بانک سامان از راه‌اندازی شعبه این بانک در فرانکفورت آلمان تا دو ماه آینده خبر داد. به گفته احمد طاهری بهبهانی شعبه بانک سامان در فرانکفورت تجهیز شده و مراحل استخدام رئیس و معاون آلمانی این شعبه نیز انجام گرفته است. طاهری بهبهانی گفت: این شعبه تحت نظارت اداره نظارت بر بانک‌های کشور آلمان فعالیت خواهد کرد و کلیه عملیات بانکی و ارزی در آن صورت خواهد گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل بانک سامان با اعلام این خبر گفت: بانک سامان در رم پایتخت ایتالیا هم یک دفتر نمایندگی دایر کرده و از یک سال پیش فعالیت خود را شروع کرده است. وی تاکید کرد در این دفتر نمایندگی هیچ گونه فعالیت بانکی و پولی انجام نمی‌شود و صرفا برای تسهیل روابط بانک سامان با مشتریان و بانک‌های ایتالیایی دایر شده است.

مدیرعامل بانک سامان همچنین از فعالیت تخصصی این بانک در طول ۶ سال گذشته در زمینه واردات دارو و مواد غذایی سخن گفت و افزود: در دوران تحریم‌های قبل از برجام حدود ۸ میلیارد دلار برای مواد غذایی و دارو از سوی بانک سامان گشایش اعتبار شده است که برابر ۳۰ درصد واردات مواد غذایی و ۲۵ درصد داروی کل کشور بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد که در شرایط جدید نیز بانک سامان بتواند همچون گذشته در این زمینه فعالیت کند. به گفته مدیرعامل بانک سامان این بانک از سال‌های پیش در زمینه رعایت استانداردهای بین‌المللی در زمینه شفافیت عملیات بانکی فعال بوده و در بین بانک‌های خارجی نیز شناخته شده است.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند