راه‌اندازی قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان‌ماه

بورس کالا از راه‌اندازی قرارداد آتی زعفران رشته‌ای درجه یک برای تحویل در آبان‌ماه از روز سه‌شنبه 27 شهریورماه خبر داده است.
راه‌اندازی قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان‌ماه

بورس کالا از راه‌اندازی قرارداد آتی زعفران رشته‌ای درجه یک برای تحویل در آبان‌ماه از روز سه‌شنبه ۲۷ شهریورماه خبر داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس کالای ایران خطاب به فعالان معاملات قراردادهای مشتقه این بازار، از راه‌اندازی قرارداد آتی زعفران رشته‌ای درجه یک یا به اصطلاح پوشال معمولی برای تحویل در آبان‌ماه ۱۳۹۷ از روز سه‌شنبه این هفته خبر داده است.

این قرارداد آتی برای مدت کمتر از یک ماه تا تاریخ ۲۱ آبا‌نماه ۱۳۹۷ قابل معامله خواهد بود.

گفتنی است قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی بدون حد نوسان قیمتی با دوره پیش گشایش به مدت ۹۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک‌قیمتی راس ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می‌یابد.

قیمت پایه قرارداد آتی، همان قیمت کشف شده در حراج قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم انجام معامله در حراج قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجدد همین فرایند روز کاری بعد تکرار خواهد شد.

حد نوسان قیمت روزانه در این بازار حداکثر تا مثبت منفی سه درصد با توجه به قیمت تسویه روز قبل بوده و حداکثر حجم هر سفارش تا ۲۵ قرارداد تعیین شده است.

حداقل وجه تضمین نیز ۷۰ درصد وجه تضمین اولیه تعیین می‌شود و کارمزد تسویه نیز در مجموع ۷۰۰ تومان بابت هر قرارداد می‌باشد.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز