رئیس سازمان انرژی اتمی:

امیدواریم در ۷ سال آینده شاهد راه‌اندازی واحد ۲ نیروگاه بوشهر باشیم

امیدواریم در ۷ سال آینده شاهد راه‌اندازی واحد ۲ نیروگاه بوشهر باشیم
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: امیدواریم در ۷ سال آینده شاهد راه‌اندازی واحد ۲ و دو سال بعد واحد ۳ نیروگاه بوشهر باشیم.

علی‌اکبر صالحی در کنفرانس خبری مشترک با رئیس روس‌اتم ضمن خیرمقدم به رئیس روس‌اتم که برای اولین بار از سایت بوشهر بازدید می‌کنند، گفت: فکر نمی‌کنم سایت هسته‌ای در دنیا باشد که آوازه‌اش به اندازه سایت بوشهر بلند باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صالحی پروژه‌های جدید نیروگاه بوشهر را را از مصادیق همکاری مثبت ایران و روسیه دانست و گفت: ما قبل از انقلاب در مدار سیاسی غرب بودیم اما هیچ کمکی به ما نکردند و شوروی و روسیه فعلی این همکاری را با ایران داشت. ورود ما به صنعت هسته‌ای با کمک همسایه خوب ما روسیه بوده است و عجیب است ورود ما به فن‌آوری هسته‌ای که با همکاری روسیه انجام می‌شود و این پیام مهمی برای غرب دارد.

وی با اشاره به روند شروع به ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر اظهار کرد: میلیون‌ها مترمکعب خاکبرداری انجام شده و امروز شاهد گودبرداری برای فونداسیون واحدهای ۲ و ۳ هستیم.

صالحی خاطرنشان کرد: از نظر ما پروژه جلوتر از زمان خودش است و امیدواریم در ۷ سال آینده شاهد راه‌اندازی واحد ۲ و دو سال بعد واحد ۳ باشیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد که با توجه به توصیه مجلس شورای اسلامی برای تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای، ایران در بلندمدت باید به این سمت حرکت کند که البته مستلزم هزینه و بودجه هنگفتی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار است.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی در کشورمان ما نیاز داریم به سمت ساخت نیروگاه‌های کوچک برویم.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند