از سوی فعالان بخش خصوصی انجام شد

راه‌اندازی پويش نفس برای مقابله با کرونا

راه‌اندازی پويش نفس برای مقابله با کرونا

پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا با عنوان «پویش نفس» آغاز به کار کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بخش خصوصی کشور با همکاری اتاق های بازرگانی کشور و به منظور مبارزه با ویروس کرونا، پویش نفس را آغاز کرد. اين پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا با عنوان «پویش نفس» آغاز به کار کرد. این پویش که با حمایت و همراهی اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و تشکل‌های بخش خصوصی آغاز به کار کرده، تلاش دارد برای هماهنگی فعالیت‌های بخش خصوصی در مقابله با همه‌گیری ویروس  کووید-19 اقدام کند.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی پویش نفس، کارگروه‌های هفت‌گانه این پویش به صورت مجازی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و طی روزهای آینده گزارش تصمیم‌های آن‌ها منتشر خواهد شد. پویش نفس از همه فعالان اقتصادی کشور اعم از بنگاه‌های کوچک و بزرگ بخش خصوصی و تشکل‌ها دعوت کرده به این پویش بپیوندند.

متن کامل بیانیه فعالان بخش خصوصی در مورد آغاز به کار پویش نفس به شرح زیر است:

هم قدم و هم نفس، برای ایران، برای زندگی

روزهای سختی است، برای همه ما ایرانیان؛ برای تک تک مردم ایران، برای فعالان اقتصادی، برای

و برای کل اقتصاد کشور. روزهایی که نفس هموطنان مان در جای جای کشور به شماره افتاده است. روزهایی که بنگاه‌های اقتصادی‌مان در بهت و سردرگمی غیرمنتظره‌ای به سر می‌برند و نه تنها نگران بقای شان هستند بلکه نمی‌دانند که چگونه از با ارزش‌ترین دارایی‌های خود یعنی نیروی انسانی خود مراقبت کنند. ترس و نگرانی در گوشه و کنار شهرهای ما خانه گزیده و کشور با بسته شدن مرزهایش در قرنطینه قرار گرفته است.

ما فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور با آگاهی از مسئولیت‌های اجتماعی و میهنی‌مان و باور به آنکه افزایش عمق و طول زمان این همه گیری آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور و به کسب و کار همه فعالان اقتصادی خواهد زد؛ تلاشی را آغاز کرده‌ایم تا نقش خودمان را در مقابله با بحران ویروس کووید-19 بازی کنیم؛ تلاشی برای کاستن از دردها و رنج ها.

نفس، پویش فعالان اقتصادی دغدغه‌مند بخش خصوصی برای عبور از بحران است که با حمایت و همراهی اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و صدها تشکل بخش خصوصی آغاز به کار کرده است. این پویش اهداف زیر را به صورت هدفمند و منسجم دنبال می‌کند:

*هم اندیشی در انواع فعالیت‌هایی که بخش خصوصی می‌تواند در مقابله با همه گیری ویروس کووید-19 انجام دهد

*تدوین و انتشار دستورالعمل‌های لازم برای بنگاه‌های اقتصادی در مبارزه با بیماری

*ساماندهی تشکل‌های بخش خصوصی در مقابله با بیماری و بسیج اعضای خود در این زمینه

*گردآوری کمک‌های مالی برای تأمین کمبودهای لوازم و تجهیزات کلیدی در مقابله با بیماری و تهیه اقلام مربوطه

*احصاء مشکلات بخش خصوصی، ناشی از این شرایط جدید در کشور و تلاش برای حل آنها با کمک اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور

*تلاش و همکاری برای باز نگه داشته شدن مرزها بر تجارت خارجی کشور و کمک به استقرار تمهیدات بهداشتی و پروتکل‌های قرنطینه در مبادی صادراتی

* طراحی و اجرای ابتکارات عملیاتی و نوآوری‌های راهبردی در مواجهه با بحران

بر اساس این گزارش،کارگروه‌های هفتگانه این پویش فعالیت خود را در دو روز گذشته آغاز کرده و ضمن برگزاری همه جلسات کاری خود در فضای مجازی و بدون حتی یک دقیقه جلسه حضوری برای اهداف فوق، برنامه‌ریزی كرده است که گزارش تصمیم‌گیریها و دستاوردهای پویش به اطلاع خواهد رسید.

با امید به اینکه با بهره‌گیری از توان کارآفرینان و مدیران بخش خصوصی بتوانیم نقش موثری در این بحران جدی ایفا کنیم و از همه شما فعالان اقتصادی کشور اعم از بنگاه‌های کوچک و بزرگ بخش خصوصی یا تشکل‌ها دعوت می‌کنیم به این پویش بپیوندید و همراه ما شوید تا هوای تازه را به سینه‌هایی که نفس در آنها حبس شده است بازگردانیم.

منبع: خبرآنلاين

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند