راه‌اندازی یک مجتمع پتروشیمی در تایلند

راه‌اندازی یک مجتمع پتروشیمی در تایلند

ژاپن یک مجتمع تولید الاستومر ترموپلاست با استفاده از فناوری نوین در تایلند راه‌اندازی کرد.

شرکت میتسوبیشی ژاپن روز 19 ژانویه امسال از راه‌اندازی مجتمع تولید الاستومرهای ترموپلاست استایرینی (styrenic thermoplastic elastomers:TPS) خود در تایلند خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اعلام میتسوبیشی، زیرمجموعه این شرکت تحت عنوان میتسوبیشی کمیکال پرفورمنس پلیمرز (تایلند)، عملیات در مجتمع یادشده را در ژانویه سال جاری میلادی و با هدف تامین تقاضای فزاینده صنایع خودروسازی آسیا برای الاستومرهای ترموپلاست آغاز کرد.

البته این شرکت جزئیاتی درباره ظرفیت تولید مجتمع جدید در بیانیه خود منتشر نکرده است.

میتسوبیشی از مهمترین عرضه‌کنندگان طیف وسیعی از الاستومرهای الفینی، استایرینی و پلی‌استر به شمار می‌رود. الاستومرهای ترموپلاست استایرینی این شرکت در صنایع متنوعی شامل خودروسازی، قطعات الکترونیکی و ساختمانی کاربرد دارد.

با هدف تامین تقاضای شدید بازار، میتسوبیشی تصمیم گرفت مجتمع تولید الاستومرهای ترموپلاست استایرنی جدید خود را در تایلند که بازاری با سرعت رشد بالا دارد؛ راه‌اندازی کند.

شرکت میتسوبیشی خاطرنشان کرد: اگر چه باید توجه داشت که تقاضا برای الاستومرهای ترموپلاست استایرنی در جنوب شرق آسیا در سال‌های اخیر به طور کلی افزایش داشته و بیشتر این رشد ناشی از نیاز صنایع خودروسازی و بسته بندی مواد غذایی است.

میتسوبیشی در حال حاضر سه برند الاستومرهای ترموپلاست استایرنی شامل Thermorun را در تایلند تولید می‌کند. برای مثال برند یادشده در کیسه هوای اتوموبیل‌ها کاربرد گسترده ای دارد.

 

منبع: پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند