کد خبر: 169841

رباتی که راحتی صندلی خودرو را آزمایش می‌کند

شرکت خودروسازی فورد رباتی تولید کرده که برای آزمایش راحتی و ایمنی صندلی‌های خودروها طراحی شده است.

سرویس تکنولوژی -

در شرایطی که تصور می‌شود برخی مشاغل را نمی‌توان به ربات‌ها واگذار کرد، شرکت‌های فناوری خلاف این امر را به اثبات رسانده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از انترپرنر؛ شرکت خودروسازی فورد رباتی به نام Robutt، تولید کرده که برای آزمایش راحتی و ایمنی صندلی‌های خودروها طراحی شده است.

این ربات قادر به شبیه‌سازی نحوه نشستن رانندگان ومسافران است و با بررسی نقاط ضعف و قوت صندلی‌ها کاری می‌کند تا آن‌ها به گونه‌ای طراحی شوند که بیشترین میزان راحتی برای افراد به ارمغان آورده شود.

این ربات‌ها به شرکت‌های خودروسازی کمک می‌کنند صندلی‌هایی بسازند که برای مدت طولانی و به راحتی قابل استفاده باشند. Robutt قادر به شبیه‌سازی شیوه‌های مختلف نشستن انسان‌هاست و می‌تواند با ۲۵ هزار بار نشستن کیفیت صندلی‌های مختلف را آزمایش کند.

این تعداد نشستن و آزمایش به سه هفته زمان نیاز دارد و معادل بررسی ۱۰ سال استفاده از صندلی‌های یک خودرو است. بنابراین طراحی ربات برای بررسی راحتی و دوام صندلی‌های خودرو نیز کاری منطقی به نظر می‌رسد.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.