کد خبر: 169324

رتبه پنجاهم ایران در ایجاد استارت‌آپ

ایران از نظر تولید استارت‌آپ (کسب و کارهای کوچک و نوپا) رتبه پنجاهم دنیا را در اختیار دارد اما فقط نیمی از آن‌ها در حال ادامه فعالیت خود هستند.

سرویس کسب‌وکار -

دبیر کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: ایران از نظر تولید استارت‌آپ (کسب و کارهای کوچک و نوپا) رتبه پنجاهم دنیا را در اختیار دارد اما فقط نیمی از آن‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روح‌الله صانعی عصر سه‌شنبه در همایش «معرفی استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های بازار سرمایه» افزود: استارت‌آپ‌ها به حمایت احتیاج دارند و ارکان بازار سرمایه باید به آن‌ها کمک کنند.

وی یادآوری کرد: شرکت‌های نوپا با مشکلاتی مانند هزینه٬ مدیریت و ریسک روبرویند اما برخی از آن‌ها توانسته‌اند در مدت کوتاهی به ارزش یک میلیارد دلاری برسند.

وی گفت: در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی ۱۳ استارت‌آپ در اروپا و ۱۱ استارت‌آپ در آمربکا توانستند به این جایگاه دست یابند.

به گفته وی، ابزارهای نوین مالی در دنیا در حال شکل‌گیری است و دنیا با سرعت زیادی به سوی تولید شرکت‌های نوپا و مبتنی بر فناوری اطلاعات می‌رود.

وی اضافه کرد: ابزارها و نهادهای نوین مالی در بازار سرمایه ایران در حال شکل‌گیری است و بازار سرمایه کشور نیز به ابزارها و ایده‌های جدید نیاز دارد.

صانعی گفت: نهادهای مالی فعال در بورس برای ادامه فعالیت به ارائه سرویس‌های خدماتی نوین نیازمندند.

وی افزود: وجود استارت‌آپ این فرصت را برای کارگزاری‌ها ایجاد می‌کند تا به جای تخریب٬ با یکدیگر به رقابت بپردازند.

همایش معرفی استارت آپ‌ها و شتاب دهنده‌های بازار سرمایه با هدف ارتباط دادن بازار سرمایه با دانشگاه و زمینه‌سازی برای ورود فارغ‌التحصیلان به تولید استارت‌آپ‌های حوزه مالی برگزار شد.

۲۶ استارت‌آپ در این همایش تولیدات خود را عرضه کردند که «داروک اول٬ استلار٬ بهینه یابان ارزش‌آفرین و بیلیونر» برگزیده شدند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.