کد خبر: 169324

رتبه پنجاهم ایران در ایجاد استارت‌آپ

ایران از نظر تولید استارت‌آپ (کسب و کارهای کوچک و نوپا) رتبه پنجاهم دنیا را در اختیار دارد اما فقط نیمی از آن‌ها در حال ادامه فعالیت خود هستند.

سرویس کسب‌وکار -

دبیر کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: ایران از نظر تولید استارت‌آپ (کسب و کارهای کوچک و نوپا) رتبه پنجاهم دنیا را در اختیار دارد اما فقط نیمی از آن‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روح‌الله صانعی عصر سه‌شنبه در همایش «معرفی استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های بازار سرمایه» افزود: استارت‌آپ‌ها به حمایت احتیاج دارند و ارکان بازار سرمایه باید به آن‌ها کمک کنند.

وی یادآوری کرد: شرکت‌های نوپا با مشکلاتی مانند هزینه٬ مدیریت و ریسک روبرویند اما برخی از آن‌ها توانسته‌اند در مدت کوتاهی به ارزش یک میلیارد دلاری برسند.

وی گفت: در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی ۱۳ استارت‌آپ در اروپا و ۱۱ استارت‌آپ در آمربکا توانستند به این جایگاه دست یابند.

به گفته وی، ابزارهای نوین مالی در دنیا در حال شکل‌گیری است و دنیا با سرعت زیادی به سوی تولید شرکت‌های نوپا و مبتنی بر فناوری اطلاعات می‌رود.

وی اضافه کرد: ابزارها و نهادهای نوین مالی در بازار سرمایه ایران در حال شکل‌گیری است و بازار سرمایه کشور نیز به ابزارها و ایده‌های جدید نیاز دارد.

صانعی گفت: نهادهای مالی فعال در بورس برای ادامه فعالیت به ارائه سرویس‌های خدماتی نوین نیازمندند.

وی افزود: وجود استارت‌آپ این فرصت را برای کارگزاری‌ها ایجاد می‌کند تا به جای تخریب٬ با یکدیگر به رقابت بپردازند.

همایش معرفی استارت آپ‌ها و شتاب دهنده‌های بازار سرمایه با هدف ارتباط دادن بازار سرمایه با دانشگاه و زمینه‌سازی برای ورود فارغ‌التحصیلان به تولید استارت‌آپ‌های حوزه مالی برگزار شد.

۲۶ استارت‌آپ در این همایش تولیدات خود را عرضه کردند که «داروک اول٬ استلار٬ بهینه یابان ارزش‌آفرین و بیلیونر» برگزیده شدند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.19)
1327.9
2.5
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.