وزیر صنعت، معدن و تجارت:

رتبه کسب‌وکار ایران فاجعه است

رتبه کسب‌وکار ایران فاجعه است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در میان کشورهای جهان در حوزه کسب‌وکار دارای رتبه ۱۲۰ هستیم که فاجعه‌آمیز است.

محمد شریعتمداری در نشست گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت اظهار کرد: مذاکراتی که بین دولت و بخش خصوصی صورت می‌گیرد در راستای توسعه کشور بسیار موثر و کارساز است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه اظهارات خود افزود: در سیاست خارجی اگر تلاش دولت برای جبران مشکلات در دوره تحریم را نداشته باشیم و در موضوع سیاست خارجی و صیانت از برجام برنامه نداشته باشیم و این صیانت وجود نداشته باشد فعالیت‌های اقتصادی با ثبات محقق نمی‌شود.

شریعتمداری در بخش دیگری از اظهارات خود به حوزه‌های پیرامونی هم اشاره کرد و گفت: در استان‌هایی که محرومیت و محدودیت تاریخی دارند باید نگاه بهتر و بیشتری به آن‌ها داشته باشیم و اگر می‌خواهیم دولت توانمند باشد باید کار را از این جا شروع کنیم و سرمایه‌گذار بتواند بدون دغدغه به این استان‌ها ورود پیدا کنند.

وی مطرح کرد: در اقتصاد کاهش نرخ تورم را داشتیم و الان به دنبال صفر کردن تورم نباید باشیم که البته افزایش آن در حوزه اقتصاد هم نگرانی به وجود آورده بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه دولت در زمینه فضای کسب‌وکار اقدامات خوبی انجام داده و اکنون در میان کشورهای جهان 120 هستیم، تبیین کرد: نباید دل‌خوش کنیم که از رتبه 152 به رتبه 120 رسیده‌ایم، چراکه این رتبه کسب‌وکار ایران فاجعه‌آمیز است.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند