رده‌بندی گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

رده‌بندی گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

نتایج رده‌بندی گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی، حاصل از بررسی حدود ۳۰۰ نقطه با جمعیت بالاست. گران‌ترین شهر جهان برای هشتمین سال متوالی هنگ‌کنگ است که با رسیدن به شاخص ۱۹.۴ واحد، رکورد ۱۸.۱ ثبت شده سال گذشته را شکست.

نتایج رده‌بندی گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی، حاصل از بررسی حدود ۳۰۰ نقطه با جمعیت بالاست.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بیزینس اینسایدر؛ چهاردهمین تحقیقات سالانه «دموگرافیک اینترنشنال هاوسینگ افوردبلیتی»، بازار مسکن ۲۹۳ شهرهای بزرگ در ۹ کشور شامل استرالیا، کانادا، هنگ‌کنگ، ایرلند، ژاپن، نیوزلند، سنگاپور، انگلیس و آمریکا را در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۷ میلادی بررسی کرده است.

در این تحقیقات از شاخص «مدین مولتیپل» استفاده شده است که از تقسیم متوسط بهای خانه بر متوسط درآمد خانوار به دست می‌آید. به‌عنوان مثال اگر متوسط درآمد ۵۰۰۰۰ دلار و متوسط بهای خانه در شهری ۲۵۰۰۰۰ دلار باشد، شاخص «مدین مولتیپل» آن برابر پنج خواهد بود.

طبق نتایج حاصل از این تحقیق، ۱۰ شهر گران‌قیمت جهان به ترتیب عبارتند از:

۱- هنگ‌کنگ، چین

گران‌ترین شهر جهان برای هشتمین سال متوالی هنگ‌کنگ است که با رسیدن به شاخص ۱۹.۴ واحد، رکورد ۱۸.۱ ثبت شده سال گذشته را شکست.

۲- سیدنی، استرالیا

این شاخص برای سیدنی امسال به ۱۲.۹ واحد رسید که رشدی قابل توجه را به نسبت به ۶.۳ واحد در سال ۲۰۰۱ تجربه کرده است. طبق شاخص حباب مسکن «یوبی‌اس گلوبال»، سیدنی در کنار ونکوور، چهارمین شهر دارای بدترین حباب مسکن جهان معرفی کرده است.

۳- ونکوور، کانادا

گران‌قیمت‌ترین شهر کانادا با مدین مولتیپل ۱۲.۶، که قیمت مسکن آن به نسبت سال ۲۰۰۴ که در پایین‌ترین سطح خود بود، ۲.۳۵ برابر شده است.

۴- سانتا کروز، کالیفرنیا؛ آمریکا

گران‌قیمت‌ترین بازار مسکن آمریکا هم در خلیج سان فرانسیسکو واقع است، نسبت مدین مولتی پل این شهر ۱۰.۴ است.

۵- سن‌خوزه، کالیفرنیا؛ آمریکا

یکی از گران‌قیمت‌ترین بازار مسکن در خلیج سان فرانسیسکو که نسبت مدین مولتیپل آن ۱۰.۳ است.

۶- ملبورن، استرالیا

نسبت مدین مولتیپل شهر سیدنی با جهشی چشم‌گیر از نسبت زیر ۳ در دهه ۱۹۸۰ و نسبت ۶.۳ در سال ۲۰۰۱، به ۹.۹ در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

۷- شهرهای لس‌آنجلس و سانتا باربارا، کالیفرنیا؛ آمریکا

این دو شهر با نسبت مدین مولتیپل ۹.۴ به طور مشترک در رده هفتمین شهر گران جهان قرار دارند.

۸- هونولولو، هاوایی؛ آمریکا

نسبت مدین مولتیپل پایتخت ساحلی ایالت هاوایی که در جنوب سواحل «اوناهو» قرار دارد، برابر با ۹.۲ است.

۹- شهرهای سالیناس و سان فرانسیسکو، کالیفرنیا؛ آمریکا

این دو شهر که هر دو در ایالت کالیفرنیا قرار دارند، با نسبت «مدین مولتیپل» ۹.۱، به طور مشترک در رده نهمین شهر گران‌قیمت جهان قرار دارند. سالیناس ۱۵۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

۱۰- تاورانگا، وسترن‌بی؛ نیوزلند

قیمت خانه در نیوزلند شدیدا بالاست و متوسط نسبت «مدین مولتیپل» در این کشور، ۵.۸ است، اما در شهر تاورانگا، این نسبت برابر ۸.۹ است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند