ردپای پولشویی در بانک‌های بزرگ جهان

ردپای پولشویی در بانک‌های بزرگ جهان

دستگاه قضاء آمریکا تحقیقاتی را در مورد پولشویی در بزرگترین بانک دانمارک شروع کرده که دیگر بانک های بزرگ جهان هم به نوعی در آن درگیر هستند.

در حال حاضر دستگاه قضاء آمریکا تحقیقاتی را از بزرگترین بانک دانمارک، «دانسکه» را به جرم پولشویی شروع کرده است. مقامات آمریکایی مدعی شده اند که روسیه و برخی از کشورهای عضو سابق اتحاد جماهیر شوروی اقدام به انتقال پول سیاه به این بانک دانمارکی برای پولشویی می کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک نهاد این موضوع را گزارش و اقدام به شکایت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در دو سال پیش و ادعا کرد که این پول ها به مدت چندین سال تا ۲۰۱۵ میلادی در یکی از شعب بانک دانسکه در استونیا پولشویی شده است.

یک مقام آگاه در مورد این پرونده گفت: این شکایت دویچه بانک آلمان و دفتر مسکو بانک سیتی گروه آمریکا را درگیر می‌کند. وال استریت نوشت: سخنگوی «دانسکه» بانک گفت: به عنوان یک قانون کلی، اظهار نظر نمی کنیم.

همچنین نمایندگان دویچه بانک و سیتی گروپ هم از اظهار نظر در این باره امتناع ورزیدند. بر پایه این گزارش، قوانین آمریکا محدودیت هایی را برای تامین دلار آمریکا برای بانک های خارجی که متهم به پولشویی هستند اعمال می کند و این اقدام می تواند موسسات مالی را تهدید و نابود کند.

 

منبع:وال استریت ژورنال

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند