موضوعات داغ:

رشد اقتصادی آمریکا به صفر می‌رسد

رشد اقتصادی آمریکا به صفر می‌رسد

یک مشاور ارشد اقتصادی ترامپ به سی‌ان‌ان گفته است که در صورت ادامه تعطیلی دولت فدرال ممکن است تولید ناخالص داخلی آمریکا در فصل نخست سال ۲۰۱۹ به صفر برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک مشاور ارشد اقتصادی ترامپ به سی‌ان‌ان گفته است که در صورت ادامه تعطیلی دولت فدرال ممکن است تولید ناخالص داخلی آمریکا در فصل نخست سال ۲۰۱۹ به صفر برسد.

یک مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ به سی‌ان‌ان گفته است که در صورت تداوم تعطیلی دولت فدرال ممکن است رشد اقتصادی آمریکا در فصل نخست سال جاری هیچ رشدی را تجربه نکند.

کوین هاست، رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ‌سفید در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان تاکید کرد که نگرانی به‌دلیل پیامد‌های بلند‌مدت تعطیلی دولت برای اقتصاد آمریکا وجود ندارد.

اما وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در صورت ادامه این حالت تولید ناخالص داخلی آمریکا به صفر برسد این موضوع را تایید کرد.

هاست به این نکته اشاره کرد که به‌طور معمول اقتصاد در فصل نخست ضعیف است چراکه از تب بازار در سال نو کاسته می‌شود.

او خاطرنشان کرد که اقتصاد با آغاز به‌کار دولت قوای خود را بازمی‌یابد و درصد تولید ناخالص داخلی نیز به میزان گذشته بازمی‌گردد.

به گفته او اگر تعطیلی دولت در فصل نخست خاتمه یابد برای فصل دوم باید رشد اقتصادی قابل‌توجهی را انتظار داشت.

هاست همچنین از پرداخت نشدن درآمد کارکنان دولت در جریان این تعطیلی خبر داد و افزود که برخی از آنها برای جبران قطع درآمد خود وادار شده‌اند تا زمان آغاز به‌کار دولت به برخی از مشاغل دیگر روی آورند.

منبع: دنیای اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند