رشد اقتصادی کانادا کاهش می‌یابد

دولت کانادا در گزارشی پیش‌بینی کرده است به دلیل افزایش نرخ بهره و کاهش بهای نفت، رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ کانادا به دو درصد کاهش یابد.
رشد اقتصادی کانادا کاهش می‌یابد

به دلیل افزایش نرخ بهره و کاهش بهای نفت، رشد اقتصادی کانادا در سال آینده کاهش خواهد یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از سی‌بی‌سی؛ اقتصاد کانادا سال ۲۰۱۸ را با عملکردی فراتر از حد انتظار پشت سر گذاشت به گونه‌ای که نرخ بیکاری به پایین‌ترین سطح ۴۰ سال اخیر رسید و رشد اقتصادی به سه درصد رسید. با این حال به نظر می‌رسد که سال آینده، سال سختی برای اقتصاد کانادا خواهد بود. دولت کانادا در گزارشی پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ کانادا به دو درصد کاهش یابد.

علاوه بر کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی، ریزش اخیر در بازارهای مالی، بریگزیت و بی ثباتی در عرصه سیاسی آمریکا که بزرگ‌ترین شریک تجاری کانادا محسوب می‌شود از جمله عواملی هستند که بر روی رشد اقتصاد کانادا تاثیر منفی خواهند داشت. جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در مصاحبه با نشریه «کندین پرس» گفت: همیشه چرخه‌ها تکرار می ‌شوند و به نظرم جنگ تجاری آمریکا و چین برای اقتصاد جهانی پیامدهای منفی خواهد داشت.

مت استوارت، کارشناس اقتصادی کانادا گفت: مشکلات بالقوه موجود در اقتصاد کانادا شامل بدهی بالای خانوارها و افزایش نرخ بهره هستند. مدت زیادی از آخرین باری که درگیر رکود شدیم گذشته است و اکنون نیز بیشتر اخبار مثبت هستند اما شمار ریسک‌ها رو به افزایش است.

چند هفته پیش دولت کانادا با هدف تشویق سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه‌گذاری در این کشور اعلام کرد نرخ مالیات را کاهش خواهد داد. با این حال اقتصاددانان منتظر شروع سال جدید هستند تا ببینند لایحه جدید دولت تا چه میزان در افزایش میل اتباع خارجی به سرمایه‌گذاری در کانادا موثر خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز