تجارت‌نیوز بررسی کرد:

رشد بدهی‌ بانک‌ها به بانک مرکزی دو برابر شد

بدهی‌ بانک‌ها به بانک مرکزی در تیر ماه سال 1396 نسبت به تیر ماه سال 1395 معادل 18.6 درصد رشد داشته در حالی که، این نرخ رشد در تیر ماه سال جاری دو برابر شده و به بیش از 36 درصد رسیده است.
رشد بدهی‌ بانک‌ها به بانک مرکزی دو برابر شد

به گزارش تجارت نیوز،آخرین آمارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد طی تیر ماه سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ بدهی‌ سیستم بانکی به بانک مرکزی حدود ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

بدهی‌ بانک‌ها به بانک مرکزی در تیر ماه سال ۱۳۹۲ از ۵۷٫۷ هزار میلیارد تومان به ۱۴۷ هزار میلیارد تومان در تیر ماه سال جاری رسیده، یعنی طی این سال‌ها بدهی‌ سیستم بانکی به بانک مرکزی بیش از ۲٫۵ برابر شده است.

بررسی آمارها نشان می‌دهد طی تیر ماه سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ بیشترین رشد بدهی‌ سیستم بانکی به بانک مرکزی متعلق به تیر ماه سال جاری بوده که در این سال بدهی‌ بانک‌ها به بانک مرکزی با ۳۶٫۴ درصد رشد از ۱۰۷٫۸ هزار میلیارد تومان در تیر ماه سال ۱۳۹۶ به ۱۴۷ هزار میلیارد تومان در سال تیر ماه سال جاری رسیده است.

بدهی‌ بانک‌ها به بانک مرکزی در تیر ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به تیر ماه سال ۱۳۹۵ معادل ۱۸٫۶ درصد رشد داشته در حالی که، این نرخ رشد در تیر ماه سال جاری دو برابر شده و به بیش از ۳۶ درصد رسیده است.

همچنین بررسی آمارها نشان می‌دهد از تیر ماه سال گذشته تا تیر ماه سال جاری بیشترین میزان افزایش بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی متعلق به اسفند ماه سال ۱۳۹۶ و تیرماه سال جاری است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز