کد خبر: 162859

رشد خودرویی‌ها و نفتی‌ها در معاملات امروز بورس

در سومین روز معاملات بورس اوراق بهادار در این هفته نمادهایی در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل خودرویی‌ها، فلزات اساسی و نفتی‌ها نسبت به روزهای گذشته روند رو به رشدی را تجربه کردند.

بورس
سرویس بازار -

امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۶ واحد رشد کرد و به رقم ۸۴ هزار و ۶۱۱ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۱۶ واحد افت تا رقم ۱۷ هزار و ۳۱۲ واحدی پایین رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین شاخص آزاد شناور شاهد ۱۲۹ واحد رشد بود و شاخص بازار اول پس از ۱۲۱ واحد افزایش تا رقم ۵۸ هزار و ۴۱۹ واحدی بالا رفت، اما شاخص بازار دوم با افت ۳۶۱ واحد تا رقم ۱۸۹ هزار و ۴۲ واحدی پایین آمد.

در معاملات امروز ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران به ترتیب با ۳۶، ۲۴ و ۱۸ واحد تاثیر مثبت بیشترین نقش افزاینده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل آسان‌پرداخت پرشین، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و به‌پرداخت ملت سعی کردند شاخص را به سمت پایین هدایت کنند.

به تازگی شنیده شده دستور کاهش کارمزد تراکنش‌ها، سهام شرکت‌هایی همچون به پرداخت، آپ، رکیش و رتاپ را تحت تاثیر قرار داده است. این در حالی است که این گروه جزو رشدی‌ترین صنعت بورس سال ۱۳۹۶ بودند.

همین موضوع می‌تواند توجیحی باشد برای تاثیر منفی به‌پرداخت ملت و آسان‌پرداخت پرشین روی روند کاهنده دماسنج بازار سرمایه. امروز در گروه فرآورده‌های نفتی عمده سهم‌ها حدود یک درصد رشد کردند و تعدادی نیز با روند کاهشی در قیمت پایانی همراه بودند. در این گروه ۱۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه خودرو نیز امروز ۹۳ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۰ میلیارد تومان در ۹ هزار و ۶۴ نوبت دادوستد شد. در این گروه نیز عمده نمادها حدود یک الی دو درصد رشد کرده‌اند و تعدادی نیز با کاهش قیمت پایانی مواجه شدند.

ارزش معاملات امروز به رقم ۱۵۷ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۲۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود. همچنین تعداد معاملات به رقم ۵۱ هزار و ۹۹۸ نوبت می‌رسید.

آیفکس نیز امروز با رشد ۷.۱ واحدی روبرو شد و به رقم ۹۲۱.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۶۳ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به رقم ۱۹۷ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. از جمله نمادهای تاثیرگذار در آیفکس امروز پتروشیمی زاگرس، تولید برق عسلویه مپنا و فولاد هرمزگان جنوب بود.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%1)
629200
6200
سکه امامی (%2.11)
1510000
31200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.