کد خبر: 170458

رشد سریع استارت‌آپ‌ها در ایران

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی و نو تاکید کرد و گفت رشد استارت‌آپ‌ها نیازمند تقویت زیرساخت‌های قانونی و فنی است.

رشد سریع استارت‌آپ‌ها در ایران
سرویس کسب‌وکار -

سیدحسن حسینی شاهرودی درباره توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی و نو، اظهار داشت: طبق گزارش‌ها، بخش قابل توجهی از تجارت جهانی در حوزه فناوری اطلاعات بوده و در این راستا استارت‌آپ‌ها با توسعه قابل قبولی در چند سال گذشته همراه بوده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رشد استارت‌آپ‌ها به صورت ماهانه بوده که این نکته مهمی است چرا که با توجه به ظرفیت نیروی انسانی تحصیلکرده می‌توان در این زمینه بیشتر پیشرفت کرد.

توسعه استارت‌آپ‌ها نیازمند توسعه زیرساخت‌ها

حسینی شاهرودی با تاکید بر لزوم حمایت وزارت ارتباطات از توسعه استارت‌آپ‌ها تصریح کرد: کسب‌وکارهای اینترنتی و نو یک حوزه فرامرزی و بین‌المللی محسوب می‌شود و می‌تواند ارزآوری مناسبی برای کشور به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: در فضای اینترنت، جوانان تحصیلکرده کشور می‌توانند به تمامی جهان خدمات ارائه و درآمد کسب کنند، البته انجام این مهم نیازمند توسعه زیرساخت‌هایی است.

حسینی شاهرودی ادامه داد: مجلس این آمادگی را دارد تا زیرساخت‌های قانونی توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی و نو را در چارچوب سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی فراهم کند تا از محل اقتصاد نوآورانه و دانش‌بنیان زمینه رشد بیشتر تولید ناخالص ملی فراهم شود.

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع تدوین طرح جامع اقتصاد دانش‌بنیان از موارد مهمی است که در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در قالب کمیته اقتصاد دانش‌بنیان در حال رسیدگی است.

 

منبع: فرصت امروز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.19)
1327.9
2.5
مثقال طلا (%0.84)
619900
5200
سکه امامی (%0.03)
1485750
500
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.