مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اعلام کرد:

رشد گونه‌های جانوری در استان لرستان

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از رشد گونه‌های جانوری در مناطق تحت مدیریت استان خبر داد.

رشد گونه‌های جانوری در استان لرستان

مهرداد فتحی بیرانوند اظهار کرد: هرساله به منظور برآورد جمعیت حیات‌وحش، بررسی وضعیت حفاظتی گونه‌های تحت حفاظت و اطلاع از زاد و ولد حیات وحش، سرشماری آنها انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اضافه کرد: در هر استان گونه‌های شاخص مورد سرشماری قرار می‌گیرند که در لرستان پستانداران سم‌دار مانند قوچ، میش، کل، بز و آهو سرشماری شدند.

این سرشماری در ۹ منطقه حفاظت شده و شکار و صید ممنوع انجام شد که در آن سازمان‌های مردم‌نهاد، کارشناس اداره و معتمدین محلی حضور یافتند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان ادامه داد: منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد و اشترانکوه، شکار و صید ممنوع چهارشاخ، هشتادپهلو و قالیکوه از جمله مناطقی هستند که مورد سرشماری قرار گرفتند. همچنین مناطق آزاد واقع در شهرستان‌هایی مانند پلدختر، خرم‌آباد و الیگودرز مورد بررسی قرار گرفتند.

فتحی بیرانوند گفت: هم‌اکنون این کار به پایان رسیده و با توجه به بررسی‌های انجام شده باید گفت که نسبت به سال گذشته نتایج امیدبخش بوده و رشد داشته‌ایم.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان عنوان کرد: با توجه به اقدامات خوبی که در سال‌های اخیر درخصوص احداث پاسگاه‌ها، بالا بردن ضریب حفاظت، فرهنگ‌سازی و برخورد با متخلفین صورت گرفته شاهد افزایش جمعیت این گونه‌های جانوری بوده‌ایم.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید