کد خبر: 186202

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اعلام کرد:

رشد گونه‌های جانوری در استان لرستان

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از رشد گونه‌های جانوری در مناطق تحت مدیریت استان خبر داد.

حیاط وحش+تجارت نیوز
سرویس جامعه -

مهرداد فتحی بیرانوند اظهار کرد: هرساله به منظور برآورد جمعیت حیات‌وحش، بررسی وضعیت حفاظتی گونه‌های تحت حفاظت و اطلاع از زاد و ولد حیات وحش، سرشماری آنها انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اضافه کرد: در هر استان گونه‌های شاخص مورد سرشماری قرار می‌گیرند که در لرستان پستانداران سم‌دار مانند قوچ، میش، کل، بز و آهو سرشماری شدند.

این سرشماری در ۹ منطقه حفاظت شده و شکار و صید ممنوع انجام شد که در آن سازمان‌های مردم‌نهاد، کارشناس اداره و معتمدین محلی حضور یافتند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان ادامه داد: منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد و اشترانکوه، شکار و صید ممنوع چهارشاخ، هشتادپهلو و قالیکوه از جمله مناطقی هستند که مورد سرشماری قرار گرفتند. همچنین مناطق آزاد واقع در شهرستان‌هایی مانند پلدختر، خرم‌آباد و الیگودرز مورد بررسی قرار گرفتند.

فتحی بیرانوند گفت: هم‌اکنون این کار به پایان رسیده و با توجه به بررسی‌های انجام شده باید گفت که نسبت به سال گذشته نتایج امیدبخش بوده و رشد داشته‌ایم.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان عنوان کرد: با توجه به اقدامات خوبی که در سال‌های اخیر درخصوص احداث پاسگاه‌ها، بالا بردن ضریب حفاظت، فرهنگ‌سازی و برخورد با متخلفین صورت گرفته شاهد افزایش جمعیت این گونه‌های جانوری بوده‌ایم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1312.3
1.8
مثقال طلا (%0)
664600
سکه امامی (%0)
1614300
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.