رشد ۳۵ درصدی بیمه‌های عمر

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: با تلاش شرکت‌های بیمه و استقبال روزافزون مردم از پوشش‌های بیمه‌ای، صنعت بیمه رشد حدود ۲۰ درصدی در شش ماهه اول سال را تجربه کرد.
رشد ۳۵ درصدی بیمه‌های عمر

عبدالناصر همتی افزود: با رشد ۲۰ درصدی حق بیمه‌ها نسبت به شش‌ماهه اول سال گذشته مجموع حق بیمه تولیدی در شش‌ماهه اول سال جاری به حدود ۱۶۶ هزار میلیارد ریال رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس شورای عالی بیمه به استقبال خوب مردم از بیمه‌های عمر اشاره و تاکید کرد: شرکت‌های بیمه در نیمه اول امسال با فروش ۲۲ هزار میلیارد ریال بیمه عمر رشد ۳۵ درصدی این بیمه‌نامه را در شش‌ماهه اول نسبت به شش‌ماهه مشابه در سال گذشته تجربه کردند.

همتی رشد ۲۳ درصدی حق بیمه بدنه اتومبیل در مقایسه با رشد ۸ درصدی سال ۱۳۹۵ و رشد ۲۰ درصد بیمه‌های آتش‌سوزی در مقایسه با رشد ۱۰ درصدی سال ۱۳۹۵ را قابل توجه و نشانه گرایش بیشتر مردم به خرید این نوع بیمه‌نامه‌ها دانست.

وی رشد خسارت‌های پرداختی را در شش‌ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ همانند رشد حق‌بیمه و حدود ۲۰ درصد اعلام و با اشاره به رشد ۱۲۰ درصدی خسارت‌های پرداختی در رشته آتش‌سوزی در نیمه اول امسال در مقایسه با رشد ۳۵ درصدی خسارت‌های این رشته در سال ۱۳۹۵ آن را تحول مهمی در مجموع ریسک‌های بیمه‌ای کشور دانست.

رئیس کل بیمه مرکزی رشد حق بیمه و خسارت بیمه‌های شخص ثالث را متوازن و در حدود ۱۲ درصد اعلام کرد.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز